Wpis z mikrobloga

Ktoś wie może czemu rynek pierwotny ukrył średnie ceny dla danego miasta (dla wszystkich miast)?

Ten rynek #nieruchomosci jest tak zepsuty w tym kraju, że to jest totalna katastrofa. Można to tylko porównać z mafią - całkowite #!$%@? na klienta, traktowanie klienta jak ostatniego frajera, o tutaj proszę zadzwonić, wszystko na priv powiemy heheheh hahahahha, dzwonisz, oooo ja nie znam ceny, muszę sprawdzić, bo wie pan, to ciągle się zmienia hahahah hehehehe proszę poczekać 15 minutek hehehhe hahaha, robienie go w #!$%@?, oszukiwanie go, o tutaj sprzedaż spadła, ale nic nie spadło proszę Państwa, złe dane! Ja Krasoń z otodom mam inne dane, na złe dane patrzycie, wcale nic nie spadło itd.

Żałosne. Nic tylko napluć na tych chamów.

Chyba nie ma mniej przyjemnej i bardziej upokarzającej rzeczy niż próba zakupu nieruchomości, naprawdę, to już bym wolał gnój widłami przerzucać, bo tam będą mieli do mnie więcej szacunku, niż przy próbie jakiejkolwiek komunikacji z deweloperami / pośrednikami.

#bekazposrednikow #bekazdeweloperow #mieszkanie #heheszki
  • 10
  • Odpowiedz
@haha123: Mnie najbardziej wkurzają biura które trzymają ogłoszenie 3 msc, nie sprzedało się więc usuwają ogłoszenia na 1-2 msc po czym znowu wstawiają, często za wyższą cenę (sick!)
Daje to złudzenie że się sprzedało i ceny idą w górę. Jakoś dużo czasu na szukanie po ogłoszeniach nie marnuję, a juz kilka razy to zauważyłem.

Albo dodawanie do metrażu kawalerki piwnicy i balkonu, za chwilę będą dawali wspólną przestrzeń lokatorską aka klatka
  • Odpowiedz
Ktoś wie może czemu rynek pierwotny ukrył średnie ceny dla danego miasta (dla wszystkich miast)?


@haha123: zgaduję, że dlatego, że skoro wielu sprzedających podaje ceny tylko na priv to średnia nie jest średnią ze wszystkich ofert, tylko z tych z opublikowaną ceną. Wtedy taka "średnia" jest myląca w którąś stronę
  • Odpowiedz
  • 1
@szybki-bill1: dziwne, że przez wszystkie lata działania rynku pierwotnego nie mieli z tym żadnego problemu i podawali średnią cenę, natomiast nagle od czerwca 2023 ją ukryli.

@affairz: zanim ten portal wejdzie to będzie 2030.
  • Odpowiedz
@haha123 Agenci zajmujący się sprzedażą i tak nie są najgorsi. Największa katastrofa to te mendy które pośredniczą w najmie a to ich pośredniczenie polega na wzięciu prowizji i zniknięciu. Raz sie na takich cwaniaków natknąłem i nie wiem czy kiedykolwiek wydałem gorzej pieniądze, to jest naprawde katastrofa. W sumie to troche czekam na kryzys w mieszkaniówce bo może troche zweryfikuje takie sztuczne zajęcia i prowizje za pierdnięcie mimo wszystkich jego wad.
  • Odpowiedz
@haha123: ukrywanie cen danego produktu sprawia, że klient jest skołowany, więc można go robić w kakao #!$%@?ąc mu towar po stawce jaką jest gotów zapłacić.
Rynek się przygotowuje na "First home buyers", którzy są z reguły zieloni bo nigdy nie kupowali nieruchomości, więc będzie kręcenie i robienie ich w #!$%@? ile się da, by wyciągnąć max z ich zdolności z dofinanoswaniem BK2%.
  • Odpowiedz
Mnie najbardziej wkurzają biura które trzymają ogłoszenie 3 msc, nie sprzedało się więc usuwają ogłoszenia na 1-2 msc po czym znowu wstawiają, często za wyższą cenę (sick!)


@siemankooo: a klienci nie widza ze ich mieszkanie znika z wystawy?
  • Odpowiedz