Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Siema wam.
Pytanie do tych obeznanych z IT czy programowania. Kupiłem jakieś 2 lata temu nowego laptopa i system co jakiś czas wyświetla mi na sekundę konsolę cmd, gdzie widać coś aby się robiło. Ta konsola wyświetla się od samego początku użytkowania komputera, czyli od wyjęcia sprzętu z pudełka, więc raczej wykluczam abym sobie zainstalował jakieś szpiegowskie oprogramowanie. Próbuję w internecie znaleźć informację jak uzyskać historię działania konsoli cmd no ale to co znajduję to raczej to nie jest to. Możecie jakoś mnie nakierować albo podać dokładną komendę albo sposób na uzyskanie tego? Mowa o Windowsie 10.

#programowanie #it #pytaniedoeksperta #pytanie #windows #microsoft #bezpieczenstwo



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
@mirko_anonim: Może jakiś program przy starcie odpala jakiś skrypt. Możesz spróbować wyłączyć wszystko co niezbędne przy starcie. Żeby to zrobić wchodzisz menadżer zadań > uruchamianie i wyłączasz co możesz ;)
Anonim (nie OP): miałem podobny problem w swoim lapku z windowsem 10, też ostro się schizowałem. w rejestrze zdarzeń czy jak mu tam nie znalazłem niczego podejrzanego, a podpowiedzi domorosłych speców z neta mówiły, że to jest skrypt wywoływany przez sterowniki karty graficznej przy uruchamianiu. dałem sobie z tym spokój i żyję, nikt mnie nie zhakował. poza tym takie cmd miga u mnie bardzo rzadko, raz na parę miesięcy.