Wpis z mikrobloga

#energa #prad

W Czerwcu kończy mi się 2 letnia umowa z energą (0,39zł/kWh) i zadzwonili zeby zaproponować mi 1,61zł/kWh + opłata handlowa 40zł. Ja mówię że nie jestem zainteresowany, bo wolę ofertę URE (na stronie napisane mają 0,50zł/kWh) a po przekroczeniu limitu 0,85zł/kWh) a facet na infolini mi mówi, że to będzie 1,90zł ze względu na limity? xD Czyli jak zmienię oferte na tańszą bez opłaty handlowej to będę mieć drożej? Moje roczne zużycie to około 2500kWh
  • 12
@jaavi666 ceny prądu w tym kraju to rozbój w biały dzień, mam 111zł zużycia i 99zl opłat. Zamiast to w liczyć w zużycie przedstawiając realny koszt kilowatogodziny to jest jakaś sztuczna dywersyfikacja opłat których chcąc mieć prąd nie sposób uniknąć. (°°
@jaavi666 Excel twoim przyjacielem, policz znając zużycie ile kosztuje Cię oferta URE do limitu i ponad co planujesz wykorzystać oraz ofertę od firmy. Warto ująć w wyliczeniach te wszystkie dodatkowe opłaty. Tak byś wiedział ile to dokładnie kosztuje. Sprawdź również co się stanie jak się umowa skończy bez podpisania nowej ( ͡º ͜ʖ͡º)
Jesteś tylko 500kwh powyżej limitu tarczowego o ile Ci przysługuje.
Facet z infolinii ma
  • 0
@srokaty
Z tego co licze przy średnim zużyciu 200kWh miesięcznie:
URE 2000 * 0,50zł + 400 * 0,86zł + 0zł opłaty handlowej = 112 zł miesięcznie za sam prąd
Energa 2400 * 1,58zł + 12 * 39 zł opłaty handlowej - 100zł za oferte = 355zł miesięcznie za sam prąd

Przejade sie bezpośrednio do oddziału
@jaavi666: daj feedback co i jak w oddziale. Bo cos czuje ze tam Ci powiedza ze URE nie istnieje.
A dwa uwazaj na cokolwiek tam podpiszesz, jak wyjdziesz z oddzialu to nie bedziesz mial mozliwosci rozwiazania umowy bez kary.
@jaavi666: tak mi się właśnie wydawało. Na ich infolinii jedyne co sensownego powiedzieli o tych ofertach, to że gwarantują stałą cenę... ale zwykła taryfa musiałaby wzrosnąć ponad 3x żeby przestało się opłacać. Dobrze rozumiem?