Wpis z mikrobloga

Do niefortunnego zdarzenia doszło we wtorek w budynku PWr przy ul. Czerwonego Krzyża. W serwerowni włączył się system przeciwpożarowy, który - pod dużym ciśnienieniem - aplikował pył gaśniczy na serwery uczelni. Uczelnia informuje, że była to awaria systemu poczas ćwiczeń straży pożarnej z próbną ewakuacją pracowników.


nie wiem czy to proszek czy pył jak w artykule ale informacja o zraszaczach w serwerowni jest nieprawdziwa

#wroclaw #pwr
mroz3 - >Do niefortunnego zdarzenia doszło we wtorek w budynku PWr przy ul. Czerwoneg...

źródło: obraz_2023-05-31_105348310

Pobierz
  • 9
@mroz3: Akurat mam obok osobę osobiście serwisującą te serwery i nie ma tam żadnych zraszaczy.
System może i się włączył ale niczego nie zalał. Czeka ich raczej gruntowne czyszczenie z proszku.

Edit:
czekaj, bo mówi, że niedawno przy remoncie ktoś im jednak zalał.
Także info z wodą nie dementujemy póki nie poznamy szczegółów.
https://pl.wikipedia.org/wiki/System_gaszenia_gazem no i jeszcze raz, robi sie alarm i masz jeszcze czas na anulowanie aktywacji puszczenia gazu w raziew "W". Cwidczenia = na miejscu przeszkolony personel. Nie kapuje... czyli nawet jakby byl gaz mozna odwolac "spust" do pomieszczenia bo to jest #!$%@? droga zabawa i ciut niebezpieczna (w srodku serwerowni nie moga byc zywe istoty bo sie udusza). Nie wiem, nie wiem, nie wiem jak do tego doszlo.