Wpis z mikrobloga

Pomordowani przez UPA Na zdjęciu Stefan i Stanisława Bojko wraz z dziećmi Rozalią i Edwardem. Z rzezi wołyńskiej ocalała tylko dziewczynka. W sierpniu 1943 r. Stanisława została uderzona siekiera w glowe, podczas gdy Rozalia i Edward siedzieli w piwnicy i sluchali jak ich mama dogorywa. Po chwili z piwnicy wyszedl chlopiec I podzielil los matki. Dziewczynka ocalala tylko dlatego, ze zostala na miejscu. W 2019 r Rozalia wziela udzial w filmie ,,zmarlych pogrzebac" o Rzezi Wolynskiej. #placzacedusze #ukraina #wolyn #historia
Pobierz
źródło: Na-zdjeciu-Stefan-i-Stanislawa-Bojko-wraz-z-dziecmi-Rozalia-i-Edwardem.-Z-rzezi-wolynskiej-ocalala-tylko-dziewczynka-fot.-materialy-prasowe-wydawnictwa-Znak-Horyzont-340x340-1
  • 29
@teflon_z_patelni_mi_smakuje:

rozumiem dokad zmierzasz.

Bynajmniej

Pomagamy Ukrainie

Nie wycieraj sobie gęby pomocą, ty nie lubisz ukrainców i im nie pomagasz

Z ukraincami sie lubimy

Wy się nie lubicie.

O zbrodniach rosji jest milion ksiazek, bo nie boimy sie o tym mowic, bo nie lubimy ruskich i krzyczymy o tym calemu swiatu.

Otóż to, pokajanie się ukrainców powinno być ci równie obojętne, jak r0sjan z tego samego względu. Nie lubisz ukrainców i
@Kierowca-ufo: ale sie rozprules. No tak rosja byla gorsza, ukraina tez byla zla ale mniej. O to ci chodzi? Jeszcze raz ci mowie, chodzi o pochówek dla tych ludzi. Nic więcej. Nawet 2000lat przed Jezusem, ludy barbarzynskie zawiązywali pokoj by moc pochować swoich. Ukraina jako polski przyjaciel, zamyka nam geby stosując symetrie. Niestety nie znasz historii a podejmujesz temat ze mna, zajmującym się tym tematem hobbystycznie. Jestem wrogiem ukrainy bo pytam
@teflon_z_patelni_mi_smakuje:

ale sie rozprules.

Co? xD

No tak rosja byla gorsza, ukraina tez byla zla ale mniej.

W ogóle mnie nie interesuje licytacja kto jest gorszy.

Jeszcze raz ci mowie, chodzi o pochówek dla tych ludzi

Pochówek zamordowanych przez r0sję cię nie interesuje.

Ukraina jako polski przyjaciel

Ale nie twój, nie możesz wymagać od wroga przeprosin, tak jak nie robisz tego od r0sji.

Jestem wrogiem ukrainy

Zapewne, dlatego nie możesz oczekiwać