Wpis z mikrobloga

Mam taki mały problem. Kupiłem kabel euro-euro żeby połączyć tv z kinem domowym (właściwie to tylko po to żeby puścić dźwięk z tv na głośniki 5.1), oraz podłączyłem komputer to telewizora przez HDMI. Niestety na głośnikach nie leci dźwięk z komputera tylko z kanałów TV. Myślałem że jak zmienię źródło na telewizorze to dźwięk będzie szedł z tego źródła. Niestety nie wiem jak to zmusić do poprawnego działania, #!$%@? kabel kosztował mnie 20zł i szlag mnie trafił. Da się to jakoś zrobić?

Telewizor Sony Bravia 32"

Kino domowe LG HT-762

#pytanie #tv #agd #kinodomowe #dzwiek #problem #pomocy #hdmi #euro #scart
  • 16
@Pawel_Pe: Dźwięk jak i obraz idą do telewizora przez HDMI. Później chciałem ten dźwięk za pomocą scart wrzucić na głośniki z zestawu audio, żeby uniknąć bezpośredniego łączenia komputer-zestaw ze względu na zredukowanie tego buczenia. Cała filozofia. Jackiem jak już mówiłem, buczenie.
@Pawel_Pe: Nie jestem pewien czy to wina kabla bo jest nowy, dźwięk z telewizora (programów telewizyjnych) idzie na zestaw bez problemu. Wina mam wrażenie leży w telewizorze :/
@Pawel_Pe: Problem w tym że raz udało mi się to zrobić. Mianowicie podłączyłem komputer do tv przez hdmi a później z tv za pomocą jacka do zestawu. Problemem były te cholerne buczenia więc pomyślałem że scart może być rozwiązaniem.
@Pawel_Pe: Niestety buczy, wprawdzie mniej niż połączone bezpośrednio z komputerem. Początkowo myślałem że to wina ładowarki komputera, że ma jakieś przebicia czy coś w tym rodzaju.