Wpis z mikrobloga

hej mirki, wczoraj miałem wypadek w pracy. przytrzasnalem sobie palec w wyniku czego mialem rane otwartą i musiałem jechać do szpitala by mi to zszyli.
palec środkowy prawej ręki, mam jeden szew.

i takie pytanie, na jaką kwotę moge liczyć z ubezpieczalni jak i zusu? ubezpieczony jestem w warcie z firmy i płace po 50zl miesięcznie.

i drugie pytanie to po jakim czasie bede mogl wrócić do pracy? praca jest fizyczna i łatwo by mi teraz bylo o zranienie sobie bardziej tego palca

#pomoc #l4 #wypadek #praca #pytanie #ubezpieczenia
  • 13
i drugie pytanie to po jakim czasie bede mogl wrócić do pracy? praca jest fizyczna i łatwo by mi teraz bylo o zranienie sobie bardziej tego palca


@Benek95594: standardowo po każdym szyciu dwa tygodnie minimum odciążania uszkodzonej części ciała
@Benek95594: z ubezpieczalni raczej nie licz na nic. Oni wypłacają tylko za stałe uszczerbki. Też mam w warcie to za 50zl/mc i miałem niedawno wycinane "ciało obce" (coś się wbilo) I za operacje dostałem 100zl.
A z ubezpieczeniem to lekarz zawsze daje do wizyty kontrolnej a później przedłuża jak jest potrzeba.
Myślę że 2-3tyg, możesz poprosić chirurga że chciałbyś na dłużej.
Ja dostałem 3tyg bo ładnie poprosiłem. No i pracuje z grafitem czyli ryzyko zakażenia ale miałem 6szwow.
hej mirki, wczoraj miałem wypadek w pracy. przytrzasnalem sobie palec w wyniku czego mialem rane otwartą i musiałem jechać do szpitala by mi to zszyli.

palec środkowy prawej ręki, mam jeden szew.


i takie pytanie, na jaką kwotę moge liczyć z ubezpieczalni jak i zusu? ubezpieczony jestem w warcie z firmy i płace po 50zl miesięcznie.


i drugie pytanie to po jakim czasie bede mogl wrócić do pracy? praca jest fizyczna i
  • 0
@wojciech_tokarski @vitovia

dzięki bardzo za odpowiedzi, rozjaśniło mi to obecna sytuacje, a jeszcze jedno pytanie.

mianowicie l4 dostałem od soboty, czyli w dzien kiedy byl wypadek i zgłosiłem się do szpitala.

I teraz jak to będzie wyglądać bo jednak w pracy stalo sie to przed 13, wiec bylem w niej 7 godzin.

W takiej sytuacji nie zapłacą mi za dzień pracy jakbym byl tylko zaplacą mi chorobowe czy to i to?
  • 0
@vitovia a jeszcze pytanko, wiesz może czy jeśli jeden tydzień mialbym l4 od chirurga a drugi tydzień od lekarza rodzinnego to nadal mialbym liczone jako 100% l4 czy to juz jest brane pod uwagę jako inna choroba? Bo obawiam się że ten chirurg do którego ide nie bedzie tak skory zeby dal mi dluzej l4 niz tydzień, a chciałbym jednak by w pełni mi sie ten palec zrósł