Wpis z mikrobloga

@statystyczny_yt f)     kredytobiorca zaprzestał na okres co najmniej 12 miesięcy prowadzenia gospodarstwa domowego w lokalu mieszkalnym albo domu jednorodzinnym, o których mowa w pkt 2, chyba że:

–     jest w nim ono dalej prowadzone przez drugiego z kredytobiorców albo

–     zaprzestanie prowadzenia gospodarstwa domowego w tym lokalu albo domu nastąpiło w związku z jego wyłączeniem z użytkowania na podstawie decyzji organu nadzoru budowlanego, o której mowa w art. 68 ustawy z dnia
  • Odpowiedz
@ksiezycoweNieruchy: Juz nie mówiąc, że z fragmentu ustawy który zacytowałeś wynika, że jak na dłużej niż na 12 msc zawiniesz się z mieszkania bk2% jako singiel to tracisz dopłaty. Oczywiście mówimy o scenariuszu teoretycznym, bo realnie nikt tego nie sprawdzi zapewne :)
  • Odpowiedz
@ksiezycoweNieruchy: Tego szczerze nie wiem czy wakacje raz w roku są równoznaczne z prowadzeniem gospodarstwa, wg mnie nie. Jeśli sprawdzisz zużycia to zerowe zużycie roczne świadczy wg logiki że ktoś nie prowadzi tam gospodarstwa, natomiast jak to wygląda od strony prawnej nie wiem. Możliwe że masz rację.
  • Odpowiedz
@ksiezycoweNieruchy: ale to nie będzie skazanie, tylko utrata dopłat, które obowiązkiem nie są ( ͡° ͜ʖ ͡°) ciężar dowodu spocznie na kombinatorze i powodzenia wówczas z udowodnieniem, że gospodarstwo było prowadzone w nieruchomości w pl
  • Odpowiedz
@francoisinho chodzi o to że zużycie liczników nie jest dowodem na nic. Myślę że bez problemu, wakacje w pl raz w roku i załatwione. Jak zdefiniujesz wznowienie prowadzenia gospodarstwa domowego? Wystarczy tam mieszkać, nie ma obowiązku pracy w pl, bo bezrobotni też prowadzą gospodarstwo domowe. Poza tym to oni muszą mieć podstawy żeby podejrzewać że już ponad rok nie prowadzę gospodarstwa domowego w pl. To powodzenia dla nich żeby udowodnić że to
  • Odpowiedz