Wpis z mikrobloga

Te serwisy rowerowe to już taka fuszerkę robią. Oddałem rower na przegląd, mam wyjazd w czerwcu na 2 tyg, więc chciałem żeby wszystko działało i było sprawdzone. Przed oddaniem na serwis miałem sporadyczne traski w zawiasie, ale to serio sporadyczne a nawet czasami udało sie przejechać kilka kilometrów w terenie bez trzasków. Oddałem na 3 tygodnie do serwisu, wczoraj rower odebrałem, pojechałem dzisiaj w góry i dosłownie przejechałem 5 metrów a tam trzaski z zawiasu jak by nie widział serwisu przez kilka sezonów. Nie wiem co serwisant nawywijał ze teraz rower brzmi jak by miał się rozpaść po pierwszej hopce.

#rower #rowery #serwisrowerowy
  • 4
  • Odpowiedz
@PiotrokeJ: było najpierw zrobić rozeznanie do jakiego serwisu najlepiej oddać czy ktoś coś może by polecił, chyba że masz tylko jeden w okolicy.
Podejrzewam że masz fulla, więc takiego sprzętu osobiście nie oddawał bym do pierwszego byle jakiego serwisu.
  • Odpowiedz
@Rafal_Baster: ja oddałem do jednego z lepszych, podobno, nowiutkie koła mi montowali i zaczął rower trzaskać i trzeszczeć jak dziki po odbiorze za setki złotych (tysiscez kołami). Oddałem znowu, postał dwa tygodnie, oddali mówiąc, że nie wiedzą co to jest, coś w ramie chyba, żeby oddać na gwarę, ale nie u nich, bo roboty dużo mają.

Pół h w innym serwisie, wyszło, że bębenek/kaseta... Niedokręcone było.
  • Odpowiedz
@PiotrokeJ: Moim zdaniem źle zleciłeś naprawę. Ile zapłaciłeś za serwis? Bo to na dzień dobry jest 400-500zł, plus koszt łożysk. Znając życie to powiedziałeś "proszę mi zrobić przegląd bo coś mi skzypi" i tyle.
  • Odpowiedz
  • 0
@GrubyKociol: a to co powinienem powiedzieć? Skoro się na tym nie znam to chyba po to oddaje do serwisu rower żeby diagnozowali i naprawili. Powiedziałem kiedy skrzypienie się pojawia, miałem im pokazać która śrubka skrzypi i podać klucz? I nie umawiałem się na konkretną kwotę, powiedziałem ze zależy mi aby rower był w 100% sprawny i nie skrzypiał i jeżeli naprawa przekroczy 400zł mają dzwonić. Skasowali mnie 200zł 'naprawę zawieszenia' tak
  • Odpowiedz