Wpis z mikrobloga

@51431e5c08c95238:

Oczywiście że lepiej o tym nie mówić, do zakończenia II wojny światowej Polska była sojusznikiem stalina i ZSRR, nawet po eksterminacji Polskich oficerów w Katyniu Polska utrzymywała stosunki dyplomatyczne z reżimem stalinowskim.

Trzeba było dołączyć do silnej rzeszy jak był na to czas, polityka zagraniczna w tamtym okresie została przez głupotę ówczesnej władzy zniszczona. Powinniśmy się jako naród wstydzić że zbrodniczy reżim komunistyczny okupację ponad 50 letnią nazywał wyzwoleniem, a
  • Odpowiedz
Ale po co o tym mówić tio niedobre jest! lepiej o tym nie wspominać.


@51431e5c08c95238: Jak najbardziej trzeba o tym wspominać. Przecież doprowadzenie do sojuszu III Rzeszy z ZSRR to istny majstersztyk polskiej przedwojennej dyplomacji.
  • Odpowiedz
@Little_Makak: i to pisze mi gość którzy przesiaduje na tagu:

- przegryw
- famemma
- najman
- rosjawstajezkolan

Już nie mówię bo zaraz zapewne wyrwę bana co z takimi tłukami jak ty powinno się robić, Polska ciebie nie potrzebuje, Polska ciebie nie chce. W poniedziałek pobudka i od 5 na widlaka zapraszam

<Pluje ci w twarz>

PS. Proszę cię nie odpisuj mi na ten komentarz, bo aż wstyd mi za samego
  • Odpowiedz
@printHelloWorld: co do sojuszu II RP z III Rzeszą to warto obejrzeć materiały podcastu wojenne historie na ten temat. Dość klarownie pokazują, że kwestia tego sojuszu jest przedstawiana w sposób naiwny lub utopijny.

Co do twierdzenia, że Niemcy to naród cywilizowany... No ja bym polemizował. W dupie mam ich ładne mundury i zaawansowaną technikę (chociaż to też kwestia względna), skoro byli zwykłymi barbarzyńcami, którzy od hord Czyngis Chana się nie różnili.
  • Odpowiedz
@printHelloWorld: Jesteś głupszy od psa, sojusz z Rzeszą był nie możliwy, nie traktowali nas jako partnera. To co nam zaofiarowali to zabór 1/3 Polski teraz, kolejnej 1/3 w przyszłości w zamian otrzymywaliśmy nieokreślone korzyści w dalekiej przyszłości. Kolega Rozkoszniaczek cię podsumował.
  • Odpowiedz
@Little_Makak:

Po zawartym sojuszu z III Rzeszą mielibyśmy taki sam stopień współpracy, gospodarczej, ekonomicznej, społecznej co Finlandia oraz Węgry. To są fakty, jeszcze raz mi odpiszesz lecisz na czarną.

PS. Poczytaj sobie na temat Relacji

III Rzesza - Finlandia
III Rzesza - Węgry

PS.

Jesteś głupszy od psa


o tym kto jest głupszy od kogo może się nie będę z tobą wdawał w dyskusję, przed oczami mam już fana fejmmma z
  • Odpowiedz
Co do twierdzenia, że Niemcy to naród cywilizowany


@Rozkoszniaczek: Nikt nie pisze o ładnych mundurach, ale o kraju i rozwoju gospodarczym jako ogół, nie ulega żadnej wątpliwości że Niemcy jeszcze przez II wojną światową, byli potęgą gospodarczą i nie mam tutaj na myśli okresu po I wojnie, ale później. Sojusz z Polską był oczywiście formalnie zaproponowany, ale polskie władze które charakteryzowały się o wiele większym poziomem patologii niż ma to miejsce
  • Odpowiedz