Wpis z mikrobloga

Oglądałem '100 Years of Warner Bros' i mam niesmak po pierwszym odcinku. "Bracia (Warner) wyemigrowali z Polski uciekając przed prześladowaniami"... Co za #!$%@? stek bzdur. Nawet Polski nie było na mapie. Oni #!$%@?, jak każdy rozsądny Żyd, z Rosji i zaborów rosyjskich przed carskimi Prawami Majowymi i późniejszymi pogromami Żydów, organizowanymi przez carską policję (ochranę)... ( ͡° ʖ̯ ͡°) #hbomax #zydzi #historia #rosja #polska #warnerbros
  • 4
@zapatrzon_w_grunt ziobro zaskoczenia. Ostatnio oglądałem dokument o Demjanjuku, Devil next door, na Netflix, i tam bez żenady umieszczano lokalizacje obozów koncentracyjnych na mapie współczesnej Polski. No i oczywiście w tych obozach ginęli TYLKO żydzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Była o to nawet imba pare lat temu, ale wszystko co się zmieniło, to jakiś ledwie widoczny dopisek w rogu mapki.
@zapatrzon_w_grunt: akurat jest to prawda - Królestwo Polskie było co prawda podmiotem Cesarstwa Rosyjskiego ale miało znaczną autonomię w sprawach wewnętrznych więc jeśli był tam pogromy to państwo polskie było za nie odpowiedzialne.
@pablum: ano pogromy były po ich wyjeździe. Za życia w Rosji Beniamina były tylko cesarskie prawa majowe... Dla szewca oznaczało to raczej głównie brak dostępu do edukacji dla dzieci (i tak raczej by ich do gimnazjum nie wysłał) i zakaz przeprowadzania się...
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.