Wpis z mikrobloga

hej mirasy. wymieniłem świecę w kosie spalinowej, daje iskrę. sprawdziłem czy nie ma zatarć na tłoku - nie ma. przetarłem gaźnik i sprawdziłem czy mieszanka jest podawana ze zbiornika do przepustnicy, wszystko spoko. co jeszcze mogę zrobić żeby zweryfikować dlaczego nie odpala się kosa spalinowa?
inb4 oddaj do serwisu

macie jakąś listę rzeczy którą należy wykonać przy naprawianiu kosy spalinowej?

#majsterkowanie #kosa #ogrod
  • 9
  • 0
@rybeczka: jakiś noname, ogólnie dostałem już ją niedziałającą. chciałem podłubać i naprawić, ale na razie jest kiepsko. następne rzeczy jakie planuję zrobić to wymiana uszczelek i sprawdzenie czy wewnątrz silnika jest odpowiednie ciśnienie do spalania, sprawdzenie czy aparat zapłonowy działa (iskra jest, więc myślę że działa, zachowałem też odstęp od tego magnetycznego elementu, więc powinno być git). później wymiana gaźnika i jak nie zadziała to #!$%@? na śmietnik xd

ogólnie odnowienie
później wymiana gaźnika i jak nie zadziała to #!$%@? na śmietnik xd


@Pitzonik: zamiast kupować drugi gaźnik, sprawdź czy odpala na plaka, czy tam jaki inny samostart. Jak nie to nie ma sensu kupować gaźnika.
Jeszcze jest opcja że koło zamachowe jest przestawione i iskra idzie w dolnym położeniu tłoka.
@Pitzonik: z plakiem to taki żart i mit. Są preparaty w sprayu ułatwiające uruchomienie silnika (szukaj samostart) albo można też użyć sprayu do czyszczenia gaźników. Normalnie prysnąć w gaźnik przy otwartej przepustnicy i ssaniu i od razu próbować odpalić, powinien przez chwilę zakręcić
@Pitzonik: Nie wiem jak w kosach spalinowych ale w pile spalinowej są 2 śrubki którymi regulujesz wysokie i niskie obroty. Kiedyś jak się nimi bawiłem zauważyłem że jak są zle wyregulowane to nie szło odpalić piły. Poszukaj tych 2 śrubek może pod wpływem drgań się wykręciły i gaznik jest rozregulowany.