Wpis z mikrobloga

@Pozytywny_gosc no ale poczytaj tag, wielu programistow widzi hamulec gospodarczy, juz nie maja 20 ofert na linkedjn miesiecznie tylko 2 moze 3. Ktos chcial zmieniac prace ze stazem 5+ to nie bylo zbyt wielu sensownych rozmow.

A balonik na bycie programistą wciąż rośnie
  • Odpowiedz
@Pozytywny_gosc: a obok:
- koniec bańki mieszkaniowej w polsce, ceny mieszkań wkrótce o 70% w dół
- USA bankrutuje kolejny raz w tym tygodniu
- Johnny Depp ma żółte zęby
  • Odpowiedz
@obieq ok jestem bardzo swiezutkim narybkiem w swiecie it moze mam maly horyzont patrzenia, ale rozmawiam z innymi programistami i wysnuwam pewnee swoje wnioski
  • Odpowiedz
@Pozytywny_gosc: Te artykuły powstają przez zawistnych ludzi by zawistna część społeczeństwa się mogła przez chwile ucieszyć..

@Volantie To, że będzie hamulec to raczej logiczne, skoro spora część wzrostów w IT zawdzięczana jest covidowi, który częściowo wymusił zmianę funkcjonowania biznesów - ktoś to wszystko musiał zaprogramować, więc i firmy miały zlecenia to i były oferty. Wystarczy spojrzeć jak zmienił się rynek E-commerce podczas covida czy to, że teraz każda większa restauracja, knajpka
  • Odpowiedz
@Volantie: Tytuł w artykule musi mówić o tym, że jest bardzo dobrze albo jest bardzo źle. Inaczej nie będzie się klikał.

Kryzys w IT oznacza, że ofert jest kilka w tygodniu albo kilka w miesiącu. A kryzys w innych branżach oznaczałby, że nie ma pracy w ogóle i nie udaje się nigdzie zaczepić przez wiele miesięcy. Ja bym powiedział, że jest tak jak w okolicach roku 2015-2016. Pracy jest nadal dużo,
  • Odpowiedz