Wpis z mikrobloga

@kiszczak: A kierowca na jakim wozie? Powyżej 3,5 T? To mu wujaszek może nagwizdać. Prawo o ruchu drogowym mówi jasno - wypoczynek wbity w tacho i tyle. Ma wypoczywać a nie zapieprzać na magazynie.
Mój (były już) kierowniczyna też tak myślał - woziłem ludków do pracy codziennie i on myślał że jak zajadę na miejsce to wezmę łopatę w trakcie mojego postoju i będę tyrał przy wykopach pod kabelki. Postawiłem go
@Mega_Smieszek: wbrew pozorom nie jest to takie głupie pytanie, przecież zajmowanie się dzieckiem nie sprowadza się tylko do momentu w którym ono nie śpi, pewnie wszystko zależy od zakresu obowiązku ustalonego na początku, czy niania ma też ogarnąć dom, ugotować obiad, bo jeśli tak to taka drzemka wydaje się być idealnym momentem na to
Jeśli miałbym zatrudnić nianię która 2 godziny w ciągu dnia ma przerwę i nie zostało ustalone inaczej
@Mega_Smieszek: czy strażnik budowy powinien mieć płacone w momencie, gdy nie dzieją się na niej żadne kradzieże i inne zdarzenia wymagające interwencji?

no i ten nieśmiertelny argument "ja też bym chciał...", jak tak bardzo chce to droga wolna, mama też może zostać niańką czyjegoś bombelka ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nie każda praca polega na #!$%@? 24/7, w wielu zawodach płaci się także za zwyczajną dostępność i uwagę.
@Qrka przecież praca niani polega na opiece nad dzieckiem. Ona jest w gotowości zająć się tym dzieckiem jak się jednak obudzi po 15 minutach, zamiast po 2h. W tym wypadku płacisz za jej czas, a nie za wykonaną robotę. Nie może sobie w tym czasie zaplanować czegoś innego, tylko musi siedzieć o czekać w określonym przez Ciebie miejscu. Gotowanie posiłków dziecku to chyba powinno się określić przy zatrudnieniu niani.
Ona jest w gotowości zająć się tym dzieckiem jak się jednak obudzi po 15 minutach, zamiast po 2h. W tym wypadku płacisz za jej czas, a nie za wykonaną robotę. Nie może sobie w tym czasie zaplanować czegoś innego, tylko musi siedzieć o czekać w określonym przez Ciebie miejscu. Gotowanie posiłków dziecku to chyba powinno się określić przy zatrudnieniu niani.


@gokotgo:
To jest typ ludzi, którzy #!$%@? się do ratownika medycznego,
Jeśli miałbym zatrudnić nianię która 2 godziny w ciągu dnia ma przerwę i nie zostało ustalone inaczej to trudno, mój błąd że się na to zgodziłem, ale na pewno zrezygnowałbym z usług takiej niani jakby pojawiła się alternatywa która te 2 godziny przepracuje chociażby dom odkurzy albo obiad dziecku ugotuje, jak mawiał klasyk - tak działa wolny rynek xD


@Qrka: no tylko, że taka niania policzy sobie odpowiednio więcej. Sorry, ale