Wpis z mikrobloga

@BHN_LLU: a to zaglądałeś sąsiadom do umów notarialnych czy wnioskujesz po cenach ofertowo-życzeniowych? Spadek cen transakcyjnych nie oznacza spadku ceny danego mieszkania tylko, że ludzie kupują tańsze mieszkania(w przeliczeniu na m2), a powodów tego może być wiele. Tak czy inaczej spadek cen transakcyjnych jest wskaźnikiem pro-spadkowy i zgadza się 1-3% - jednak jest to zmiana liczona k/k a nie r/r - jeśli taka tendencja spadkowa będzie się utrzymywać przez kolejne 3
@BurzaGrzybStrusJaja: jestem w zarządzie wspólnoty jednego z bloków i znam sporo osób więc wiem jak się ceny kształtują. Cały czas w górę.
Nawet jak spadnie przez rok o 10% to tego nie odczujesz a za kolejny rok znowu do góry o 10-15%. Generalnie im dłużej czekasz tym bardziej jesteś w dupie. Mam szwagra co czeka od 5 lat a zarabia bardzo dobrze. Zamiast mieć już po części spłaconą chatę to mieszka
ja czekam od 1.5 roku i doczekałem się stałego kredytu na 2.8% - faktycznie przegrałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@BurzaGrzybStrusJaja: no napisałeś już że się doczekałeś. Więc jesteś pierwszy w Polsce. Gratulacje że Ci się udało!

Druga sprawa skąd Ci się wzięło oprocentowanie 2,8%? Przecież to na bank będzie wyżej