Wpis z mikrobloga

Jak masz jeszcze innych azjatyckich krajow ich historie to poprosxe,TO zdecydowanie lepsze od polskich kombinatorow w Az


@Hana1: Znanym specjalistą ds. Birmy i stosunków chińsko rosyjskich jest prof. Michał Lubina, jest też odcinek typowo o historii Birmy, choć ten fajnie porusza całą historię najnowszą, no i dobrze się słucha, z humorem. Ds. Korei dr Oskar Pietrewicz, obaj udostępnili swoje starsze książki w pdf.
djtartini1 - >Jak masz jeszcze innych azjatyckich krajow ich historie to poprosxe,TO ...
@Kroledyp: Paru istotnych rzeczy i miejsc mi tu brakuje - i jest przynajmniej jeden błąd.

Od 49:10 do 49:52 można usłyszeć, że "złoty wiek cywilizacji khmerskiej trwał od IX do XIII wieku kiedy to królestwo Kambodży rządziło z serca, z Angkor w zachodniej Kambodży_" . To nie do końca prawda bo w X wieku za panowania króla Jayavarmana IV przeniesiono stolicę do miasta o nazwie Koh Ker - zostawiam zajawkę wideo
roo-bin - @Kroledyp: Paru istotnych rzeczy i miejsc mi tu brakuje - i jest przynajmni...
@Kroledyp: straszna narracja, jak dla dzidziusiów. Głupek tego nie posłucha, bo po co, a mądry nie zniesie narracji jak dla matołów. Gość powinien nagrywać podkasty relaksacyjne. 5 podejść i nie daję rady. Ta maniera kaznodziejska w intonacji uszy rani.
przepraszam


@Kroledyp: bez przesady, za co przepraszać. warto dyskutować. Miło, że chce Ci się :) A ci, których nie drażni ta maniera, warto żeby mieli świadomość, że w kilku miejscach mija się poważnie z prawdą historyczną, (odnoszę się do 1 godz nagrania) na więcej brak mi sił. Ale jest na YT kilka fajnych materiałów nt Kambodży, warto też obejrzeć film fabularny, oparty na faktach "pola śmierci"
@Mikkkoo: Materiał na pewno jest wartościowy i ktoś kto o Kambodży wiedział niedużo będzie zachwycony. Odnośnie głosu to zgadzam się- dla mnie męczący ale to pewnie raczej dlatego, że tak prezentowane materiały to zupełnie nie mój klimat (jak napisałem wyżej najbardziej irytuje mnie, że opowieść nie jest spójna z przewijającymi się obrazkami ale czaję, że jakoś trzeba tę lukę zapełnić). Ja najbardziej cenię jak w linku gdy opowieść jest przedstawiana tak
roo-bin - @Mikkkoo: Materiał na pewno jest wartościowy i ktoś kto o Kambodży wiedział...