Wpis z mikrobloga

@Turkotka: ale w #!$%@? ciężko to będzie odstawić później. Ja na 300 jadę pół roku jest znośnie, ale się boję tego dnia jak trzeba będzie przestać brać i odkładam już kilka razy. Chyba trzeba będzie wtedy relanium czy baklofenami schodzić heh
  • Odpowiedz
@aczutuse: @Turkotka

U mnie działanie anty-anhedoniczne utrzymywało się ok 1,5 roku. Na reddicie jest też sporo osób, którym pregabalina pomogła na anhedonię, więc coś faktycznie jest na rzeczy.

Poza tym jednym z najskuteczniejszych leków jest stary iMAO - tranylcypromina (Parnate) bądź bliźniak, ale o większym działaniu przeciwlękowym - fenelzyna (Nardil). Niestety, oba leki są dostępne u nas tylko przez import docelowy. Cena podobno kosmiczna, ale jest opcja zamówienia z indii przez
  • Odpowiedz
  • 0
@MiedzygalaktycznyOnanista: @aczutuse

Ja też działam trochę wbrew zaleceniom lekarza ponieważ zauważyłem że jak się bierze codziennie tę samą dawkę to wchodzi tolerka i organizm woła o więcej. Ja właśnie w dzień w którym się czuje jako tako (bo dobrze to już chyba nigdy) staram się wziąć mniej (75-150) niż mam przepisane na dobę a brać więcej jak się źle czuje bo wtedy takie 300 działa dobrze i dość szybko.
  • Odpowiedz
@Turkotka: Robię dokładnie to samo :P

Wydaje mi się, że lekarze, w szczególności psychiatrzy, nie do końca wiedzą czym leczą i jaki dokładnie mechanizm działania stoi za danym lekiem.

Niestety, ja już bardzo długo mam kontakt z pregabaliną, bo już 3 lata i od niecałych 2 nie mogę przywrócić tego działania anty-anhedonicznego. Musiałbym odstawić całkowicie na dłuuuugi czas, ale nie mogę - bez niej nie da się funkcjonować, niskie dawki nadal
  • Odpowiedz
  • 0
@MiedzygalaktycznyOnanista:

Objawów odstawiennych nie widzę jak jestem na czysto, po prostu wracają objawy choroby.


Właśnie ja też kiedyś dyskutowałem z znajomym na ten temat czy jak się odstawia prege to właśnie jest zjazd po odstawieniu czy po porostu objawy choroby wracają i jestem tego zdania co Ty. Objawy odstawienie to są po ssri czy snri. Ja biorę już półtora roku i raczej nadal działa tak jak działała tylko w kraju coraz
  • Odpowiedz