Wpis z mikrobloga

jakie umiejetnosci, wiedze i co konkretnie robi administrator sieci? zawsze mi sie to kojarzylo z programowaniem, ale ostatnio spotkalem goscia ktory jest adminem sieci a mowi ze ostatni raz pisal program w szkole sredniej

#sieci #informatyka #praca
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pilovsky: Primo, to sieć sieci nie równa. Może być sieć do której jest podpiętych kilkanaście komputerów, albo kilkanaście tysięcy. Może być sieć o krytycznym znaczeniu, na przykład w jakiejś instytucji typu telewizja, gdzie jak padnie to nie można nadawać i setki ludzi nie pracują, a może być się o niewielkim znaczeniu, na przykład osiedlowa. Po secundo, administrator administratorowi nie równy. Może pracować w jakimś ZUSie czy USie i naciskać CapsLock
  • Odpowiedz
@Onoki: Jestem na pierwszym roku studiów informatycznych - to chyba dobry krok w kierunku takiej pracy. Jak jest ze znalezieniem posady i jak dużo muszę umieć, żeby w ogóle o tym myśleć? Jakie umiejętności, gdzie się uczyć, itd. Domyślam się, że sam dyplom nie wystarczy. Zainteresowałeś mnie tematem, więc pytam, bo widzę, że się znasz. :)
  • Odpowiedz
@Szopenhauer: Szczerze mówiąc, to ja jestem na trzecim roku studiów informatycznych i wiem niewiele (tylko tyle ile musiałem się nauczyć), bo osobiście interesuję się tylko programowaniem, algorytmami i Linuksem. :) Ogólnie studia bardzo pomagają w nauce i otwierają oczy na niektóre rzeczy, ale oczywiście nie wystarczą. Jeżeli wiesz już, że chcesz zajmować się sieciami to się po prostu na tym koncentruj. Czytaj książki (akurat dostęp do ogromnej biblioteki jest jedną
  • Odpowiedz