Wpis z mikrobloga

Nie tylko Metal Gear Solid 3 Remake
Według informacji od Jeza Cordena w przyszłym miesiącu Konami ma zapowiedzieć "Classic Collection" czyli MGS, Sons of Liberty i Snake Eater jako remastery HD.

Od siebie chciałbym dodać, że dziękuję każdemu kto kupił jakiś remake Resident Evil bo według mnie gdyby nie sukces sprzedażowy tych gier to Konami jeszcze przez wiele lat zwlekałoby z odświeżeniem serii Metal Gear Solid.

#gry #metalgearsolid #ps5 #pcmasterrace #xbox
Pobierz
źródło: DFB278D2-D8DB-4B3F-B62C-F296B16AE2D1
  • 17
@Medonix: no ale dlaczego to się wyklucza? Remake może być i za kilka lat, remastery nawet w tym roku bo mniej roboty.

MGSy nie są dostępne na obecnych konsolach, udostępnienie ich to łatwy zysk i stworzenie zainteresowania rimejkiem, który nie musi być 1:1 odtworzeniem oryginału jak np. FF7R.
@janushek: chyba się źle zrozumieliśmy, chodziło mi o te remastery, że fajnie jakby to były części 1-4 a nie tylko 1-3. Co de remaku, to tak, dobrze zaczęli, lepiej iść chronologicznie no i przy okazji zacząć od najbardziej oczekiwanej.
@janushek: No właśnie Twin Snakes było tylko na GC i dlatego nie ograłem, a zagrałbym. No ale mogą być jakieś kwestie licencyjne, niestety remaster 1-3 mi realnie niewiele da, bo 2 i 3 były już w hd collection (x360/ps3) więc dla mnie to powtórka. Fajnie jakby jednak tym razem kolekcję remasterów powiększyli, bo jeżeli tylko 1-3 to dostaniemy prawie to samo co wcześniej. Oby remake mgs 3 chociaż okazał się solidny,