Wpis z mikrobloga

Chciałbym zdobyć biegun północny. W prawdziwym tego słowa znaczeniu - czyli dojść do samego środka i wbić tam flagę. Odpadają półśrodki, jak zorganizowany bieg 10km po Grenlandii czy wycieczka ruskim lodołamaczem (gdzie raczej wszystko jest podstawione pod nos). Mam historię sportową (maratony, pół maratony, biegi z przeszkodami i biegi na 10km). Nie mam historii alpinistycznej. Od czego zacząć, gdzie szukać? #kiciochpyta #pytanie #wyprawy #sport

Czy są jakieś ciekawe rekordy związane z biegunem, jak na przykład najdłuższy lot ultralekkim samolotem na jednym tankowaniu? Albo podróż balonem?

s.....a - Chciałbym zdobyć biegun północny. W prawdziwym tego słowa znaczeniu - czyli...

źródło: north-pole-map-17ba24ec2e344aab855ebf3f3e3490da

Pobierz
  • 4
Zrobiłem research, może komuś się przyda:

Są firmy, co organizują ekspedycję, można wygooglać. Jeśli chodzi o "sanki", to są dwie opcje:
a) 110-120 km, przylatujecie w pobliżu, i potem około 10 dni ciągnięcie sanie, rozbijacie co noc camp, cena 50k USD
b) wyprawa spod Kanady, trwa kilkadziesiąt dni, cena nieznana (rzadziej organizują ze względu na brak chętnych)