Wpis z mikrobloga

Wszyscy mówią, że za PO, za Nowaka, na potrzeby Euro wybudowano w Polsce najwięcej dróg. Nie wiem jak u Was, ale w regionie, z którego ja pochodzę, czyli z północnej Wielkopolski, okolic Piły, te drogi to były często prawie same nawierzchnie wylane na ledwo uklepane trasy. Większość z nich nie przetrwało 5 lat bez ogólnego remontu.

A jak u Was?

#takaprawda #tusk #4konserwy #polskiedrogi
  • 9
@suslogon-szczecinski: drogi wybudowane za PO są a te za pisu mają remonty. Wójt z PO załatwił remont drogi w trzy dni, taki sam odcinek burmistrz z pisu robił kilka miesięcy. Po remoncie obniżono dopuszczalne prędkości na tej drodze. Z dalszych inwestycji to zrobili paskudny wiadukt w łochowie (aż mieszkańcy protestowali xD ) albo nie połączono autostrad a2 xD
@suslogon-szczecinski: s1, s3, a2, a4 od krakowa, a1 gdańsk, a1 na czechy
na pewno jeszcze wiele obwodnic i innych ekspresówek.
co więcej - mniej więcej od czasów PO (nie mówię, że tylko za ich sprawą, bo to też UE i ogólnie więcej kasy w gminach) przestano właśnie wymieniać nawierzchnie a zaczęto budować główne drogi od nowa + nowe rozwiązania jak wiadukty, ronda i inne.
Chciałem poszukać ile wybudowano nowych dróg, ale
@suslogon-szczecinski:

W 2005 roku po wygranych wyborach rząd PiS zatrzymał budowę wielu dróg, w tym autostrad na 2 lata z powodu rzekomej korupcji w procesie decyzyjnym. Przez 2 lata nikomu nie postawili zarzutów, za to ceny materiałów i kary umowne podwoiły koszt budowy tych dróg.