Wpis z mikrobloga

@maciekalien: nie, nie, nie xD nie odsyłaj mnie to tego co było w ZSRR tylko pokaż mi te rzekome analogie które dostrzegasz. Odpowiedź w jaki sposób WSPÓŁCZEŚNIE programuje się społeczeństwo i w jaki sposób jakoby ogranicza to Twoje prawa i jest dla Ciebie wartością ujemną przez LGBT

Narazie z Twojej strony to mowa trawa, populizm i hasła wytrychy zero konkretów
  • Odpowiedz
ateizm to wiara w nieistnienie Boga


@maciekalien: To brak wiary w istnienie jakichkolwiek bóstw.


@Tagnk: właśnie tak.
Ateizm powoli przestaje być "brakiem wiary w istnienie jakichkolwiek bóstw" A zaczyna być "wiarą
  • Odpowiedz
@Kajtosz nie nie staje się, religia to władza na motłochem i sposób na zarabianie pieniędzy - nie wyobrażam sobie jak ateiści mieliby to osiągnąć ( _)
  • Odpowiedz
  • 0
Jako ciekawostkę podam, że punktem zerowym cywilizacji ludzkiej jest Göbekli Tepe najstarsza świątynia, a więc miejsce kultu.


@maciekalien Nie było czegoś takiego jak punkt zerowy, a gobekli było ważne albo i nie było.
  • Odpowiedz
@Szarancza-utyje: po to jest historia, żeby nie powtarzać tych samych błędów. Skoro myślisz, że tym razem będzie inny rezultat, pomimo zastosowania tych samych metod to jesteś wyjątkowo naiwny. Żeby nie powiedzieć głupi
  • Odpowiedz
Ponieważ opiera się na rzeczach, które istnieją. W przeciwieństwie do moralności, która opiera się na religii.

nie wiem o co chodzi. Przedstaw dowód na prawdziwość swoich stwierdzeń.


@maciekalien: ale na co? Że osoby LGBT i globalne ocieplenie istnieją?
  • Odpowiedz
@maciekalien

@podjad3k:

>co to za ekwiwalent?


popatrz na tamtejszą propagandę. np. walka z klimatem - pod tym pretekstem formatują twoje życie, dokładnie tak jak religia. LGBT i cała otoczka wokół tej ideologii, to też jest erzac religii. Zresztą to już było przerabiane w ZSRS polecam zapoznać się z postacią Aleksandry Kołłontaj - dowiesz się dużo ciekawych rzeczy i poznasz konsekwencje wprowadzenia
  • Odpowiedz
@maciekalien

@Szarancza-utyje: po to jest historia, żeby nie powtarzać tych samych błędów. Skoro myślisz, że tym razem będzie inny rezultat, pomimo zastosowania tych samych metod to jesteś wyjątkowo naiwny. Żeby nie powiedzieć głupi


Tak, tak, żyjemy w czarodziejskim pudełku, gdzie zawsze panują identyczne warunki i dzieje się w kółko te
  • Odpowiedz
@maciekalien: Bo tylko oddanie kraju pod władzę Watykanu sprawiało że można było założyć kraj, a że potem trzeba było prosić o zgody na ruchy we własnym kraju, to już pewnie lepiej nie wspominać...
I akurat katolicyzm nie ma tu żadnej zasługi bo nie ważne jaka wiara by nie była, byłoby podobnie.

Zaś co do Kołłontaj, to zapoznaj się z życiem erotycznym papieży i to z czasów gdy za wiele kwestii
  • Odpowiedz
@srogie_ciasteczko: "Tak, tak, żyjemy w czarodziejskim pudełku, gdzie zawsze panują identyczne warunki i dzieje się w kółko te same rzeczy. "

Jak bedziesz robił ciągle to samo, to będziesz otrzymywał podobny rezultat. Ciężko to zrozumieć?
  • Odpowiedz
@Melee_Creep: @srogie_ciasteczko ty się kierujesz emocjami, tak jak reszta. Ja mam #!$%@? co ty tam sobie uroiłeś w głowie. Ty chcesz mnie przekonać, że religia nie ma znaczenia, pomimo dowodów w postaci historii. Nie ma żadnych śladów po cywilizacji bez religijnej. A jak odkrywane są prastare cywilizacje, to przeważnie jest to miejsce kultu. Ty myślisz, że jesteś inteligent, bo popierasz " nowoczesne" poglądy. Tymczasem to jest czysta głupota
  • Odpowiedz
@srogie_ciasteczko ty się kierujesz emocjami, tak jak reszta. Ja mam #!$%@? co ty tam sobie uroiłeś w głowie. Ty chcesz mnie przekonać, że religia nie ma znaczenia, pomimo dowodów w postaci historii. Nie ma żadnych śladów po cywilizacji bez religijnej. A jak odkrywane są prastare cywilizacje, to przeważnie jest to miejsce kultu. Ty myślisz, że jesteś inteligent, bo popierasz " nowoczesne" poglądy. Tymczasem to jest czysta głupota
  • Odpowiedz
@Melee_Creep: ".Czy posłałbyś cały świat w ruinę, gdyby rozkazał ci to Bóg?"

Oczywiście, że nie. Uznałbym, że jakiś wariat wykorzystuje Boga do swoich celów. Przecież każda religia ma swoje dogmaty i jeśli "Bóg" nakazałby ludziom robić coś sprzecznego z jego własnymi zasadami, to znaczy że mamy do czynienia np. z diabłem/demonem czy jak to się będzie nazywało
  • Odpowiedz