Wpis z mikrobloga

#biedanonim
Członkowie wspólnoty mieszkaniowej wymyślili sobie monitoring za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Podział kosztów ma być uzależniony od udziałów i odbywać się poza funduszem remontowym, który według prawa nie służy do tego typu modernizacji. Czy wystarczy większość głosów na zebraniu żeby zmusić wszystkich członków wspólnoty do pokrycia kosztów założenia takiego monitoringu? Nie chcę ponosić niezapowiedzianych wydatków bo ktos coś sobie wymyślił. Moze jakiś Mireczek orientuje sie jak działa prawo w tym przypadku? Próbowałem googlowania ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. #nieruchomosci #prawo



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim
· Tag #biedanonim to wpisy z niską potrzebą anonimowości.

  • 6
✨️ Autor wpisu (OP): Może nie do końca wynika z mojej wypowiedzi, ale nie jestem przeciwnikiem monitoringu samego w sobie tylko sposobu w jaki odbywa się procesowanie tego typu wydatków. Wychodzi na to, że ustalenia dotyczące rocznego planu, który publikuje się w pierwszym kwartale na nadchodzący rok można wsadzić w… bo wystarczy, że odpowiednio duża grupa ludzi skrzyknie się i wszyscy mieszkańcy muszą wyskakiwać w środku roku ze środków przekraczających zaplanowane