Wpis z mikrobloga

Hej, mam takie śmieszne pytanie. Są jakieś śmieszne zestawy próbek zapachów podstawowych i tych trochę bardziej zaawansowanych, z których robi sie perfumy? Ludzie mówią, że wyczuwają to, tamto, a ja nawet nie znam tych wszystkich roślin, zapachów naturalnych, nie wiem jak pachną. Ciekawe czy są takie zestawy próbek z których można by się "uczyć" tych wszystkich mieszanek, np czytając opisy perfum a potem sobie wąchać te podstawowe zapachy i próbować je wychwycić w danym perfumie, głupie to?
#perfumy
  • 3
  • Odpowiedz
  • 2
@ahlo spokojnie, z czasem sie nauczysz że jak jest ostre to znaczy że tytoń a jak słodko ostre to znaczy że kardamon ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@ahlo: Raczej się z biegiem czasu trzeba samemu nauczyć, ja to nazywam "odejmowaniem zapachów". Nie wiesz co to bergamotka, ale wiesz jak pachnie czarna herbata i wiesz jak pachnie earl grey. Earl grey to czarna herbata aromatyzowana olejkiem z bergamotki. No i już mniej więcej wiesz jak to może pachnieć i czy to lubisz. Tak samo jak zgaduję, że nigdy nie wcinałeś samego kminku, ale jadłeś sam chleb, zwykła kiełbasę a
  • Odpowiedz