Wpis z mikrobloga

Jakis czas temu pytalem na wykopie o to gdzie najlepiej wziac swiatlowod. Mowilem, ze najchetniej wzialbym w Orange ale w magiczny sposob mojego adresu nie ma mimo, ze kabel wkopany w ziemie jest i projekt zostal zakonczony i oddany. W innych firmach po wpisaniu mojego adresu bez problemu wyskakuje, ze moge wziac swiatlowod a w Orange nie pokazuje. Rowniez w salonach Orange nie wiedza o co chodzi i mowili zeby czekac, ze to pewnie jakis blad i ze pewnie niedlugo wskoczy. Wpisujac adresy kilku a nawet kilkunastu moich sasiadow tak samo normalnie w Orange pokazuje, ze mozna wziac swiatlowod. Neta ostatecznie wzialem z innej firmy. Sprawa dlaczego mojego adresu nie ma tez sie rozwiazala z pomoca monterow, ktorzy przyszli zrobic przylacze. Oni sie tam wszyscy znaja bo siedza w branzy wiec wystarczyl jeden telefon i info jest takie, ze Orange moj adres wykluczylo ze swiatlowodu bo im sie nie oplaca placic za utrzymanie lacza. Dziwne to i glupie dlaczego akurat lacza pod moim adresem im sie nie oplaca utrzymywac a u innych ludzi z okolicy juz tego problemu nie ma xDDD
#internet #komputery #pytanie #informatyka #technologia #swiatlowody
  • 4
@kamil-tika: Monterow kogo, od kogo wziales w koncu internet? Napisz konkretnie skoro nie Orange to kto oferuje ci swiatlowod? TO nie jest tak, ze swiatlowod wstawia obojetnie kto a korzystac moze kazdy. Kabel zawsze do kogos nalezy, moze to byc lokalna firma, moze to byc Orange, moze to byc jakas firma budujaca swiec w ramach dotacji unijnych.
W przypadku sieci unijnych zawsze sie placi, w koncu to dzierzawa sieci obcego operatora,
@krzywy_kanister: siec byla robiona z unijnego projektu. Wlascicielem jest Inea i to ona neta dostarcza. Orange jest tylko posrednikiem tak naprawde i nie ma wiekszego znaczenia na ktora firme sie zdecydujesz bo i tak sygnal daje Inea. Wzialem T-mobile. Tylko dlaczego skoro wszyscy sasiedzi sa w takiej samej sytuacji co ja to dlaczego Orange im chce dostarczyc neta a mnie wykluczyli. A monterzy od ktorych otrzymalem to info to zewnetrzna firma
@kamil-tika: Fiberhost nie Inea, inea to byla stara spolka i rozlaczyhli sie. Bez sensu bo Orange normalnie dziala na sieci Fiberhostu/Inea nie od dzisiaj, monterzy sa powiazani z fiberhostem nawet jako firma zewnetrzna. Maja jakis balagan w bazie zwlaszcza, ze stawki na sieciach unijnych sa regulowane przez UKE.