Wpis z mikrobloga

@pomarancza_testovirona: no strasznie to miarodajne statystyki. Wystarczy, że jakiś przygłupawy konfiarz z urojoną nienawiścią pospisuje sobie kilka ukraińskich tablic i nasmaruje tam co mu się podoba. Z pewnością ten ułamek Ukraińców w Polsce przoduje w tym rankingu.
@prawda_w_moskwie

Mam nadzieję że ich kierowcy są u nas surowo karani


Błagam xD Równie dobrze mógłbyś mieć nadzieję że krasnoludki istnieją :D To jest chore że w ogóle uznajemy prawa jazdy z jednego z najbardziej skorumpowanych państw świata gdzie każdy kupuje prawko za parę dolków
@midcoastt: ale wiesz, że to trochę dziwne. Sporo jeżdżę i praktycznie nie spotykam ukraińskich blach. Jak mi się jedna czy dwie dziennie trafi to cud. A tutaj nagle sami Ukraińcy piratują. Ciekawe, co nie?
@Joii: no jeśli nie udziela im się mandatów to jest to skandal, powinien dawno być kręcony małysz na ten temat i dymisje w milicji. Jeśli nie jesteśmy jako kraj wiązani międzynarodowymi umowami które na nas to wymuszają - albo dają więcej korzyści z uznawania prawka PL w bardziej cywilizowanych krajach - to uznawanie prawka UA też powinno być ruszone
@Smarek37: mieszkam w Wawie i co 3 dni mam sytuację typu: na rychu sygnalizowanym, w centrum warszawy (pod pałacem kultury, ścisłe centrum) na ZIELONYM DLA PIESZYCH pomiędzy ludźmi przejeżdża coś na ukraińskich blachach.
Albo zatrzymuje się na przystanku na awaryjnych i wychodzi z samochodu do apteki.

A najgorsze jest to, że jak odbierałam mandat na straży miejskiej to przy przesłuchaniu za złe parkowanie z tyłu widziałam kartkę na potrzeby wewnętrzne strażników
@midcoastt:

nie dziwne, tylko Ukraińcy tak samo jak Polacy łamią przepisy


No i w punt. Dokładnie tak samo. I teraz ilu masz w Polsce Ukraińców, a ilu Polaków. A niby tutaj jest pokazane, że większość łamiących prawo to Ukraińcy.
@zbuntowana_strzyga z obcokrajowcami jedynie jest taki problem, że muszą płacić na miejscu. Jeżeli coś takiego przeczytałaś to jak mogłoby to być na potrzeby wewnętrzne. Wpadka by wyszła szybko.