Wpis z mikrobloga

Poznałem nowego lifehacka, to się podzielę. Trzymajcie w zamrażarce jakieś naczynie z zamrożoną wodą i połóżcie monetę na górze. W ten sposób będziecie wiedzieć, czy podczas wyjazdu nie rozmroziła się lodówka np. z powodu braku prądu. Jak moneta wpadnie do naczynia, to znak, że woda przez jakiś czas była rozmrożona. W takim wypadku warto przejrzeć mrożonki i wywalić to i owo, bo wielu rzeczy nie można jeść po ponownym mrożeniu.

#ciekawostki #lifehack
  • 27
  • Odpowiedz
@PiersKurczaka Ale w jakim sensie dobre ? I w czym to ma się przydać ? Jak cię dwa dni w domu nie ma to zamrażarka się nie rozmrozi. Jak cię nie ma miesiąc to chyba normalne że lodówkę opróżniasz i odlaczasz od prądu. I jeszcze myjesz jak jest okazja. No sensu w tym kompletnie nie widzę najmniejszego.
  • Odpowiedz
@PiersKurczaka: Całe życie zastanawiałem się po #!$%@? mi wifi w lodówce, teraz już wiem, że poza zdalnym ustawieniem temperatury zamrażalnika i lodówki dostanę powiadomienie o ym gdy temperatura wzrośnie o ileś tam stopni od zadanej bez lifehaków z monetami, ale fakt dobry patent nie powiem.
  • Odpowiedz
@memiusz służby do rozmrażającej się lodówki/zamrażarki? xD

gość podał trik jak ZA DARMO sprawdzić sobie czy przypadkiem nie miałeś dłuższej przerwy w dostawie prądu, a ty wyjeżdżasz z jakimś czujnikami.

i co wrzucę czujnik do zamrażarki w której jest -20, braknie prądu i co? czujnik mnie wezwie przez sieć wifi która ... nie działa?

dzieci już nic bez smartfona nie zrobią.
  • Odpowiedz
@open_or_die rozmrożona lodówka to awaria prądu, a to może się wiązać ze zwiększonym ryzykiem włamania albo innego incydentu, wiec lepiej już być przygotowanym niż dowiedzieć się po fakcie
  • Odpowiedz
@PiersKurczaka: wystarczy mieć zegar/budzik elektroniczny lub taki w piekarniku jak wracamy jest inna godizna, to znaczy, ze nie bylo pradu. Jezeli mamy nowoczesna lodowke, to ponizej 5-6h nic sie nie stanie z jedzeniem bo nadal bedzie trzymac zimno
  • Odpowiedz