Wpis z mikrobloga

@bi-tek: Okręgi w PZŁ to tereny wielkości od połowy do całego województwa.
Od największego:
Okręg Łowiecki - odpowiednik województwa
Obwód Łowiecki - coś jak odpowiednik gminy. Koła łowieckie dzierżawią właśnie obwody łowieckie. Większość kół ma jeden obwód, ale czasem są koła z dwoma i więcej obwodami.
Koło łowieckie dla porządku i ewidencji najczęściej dzieli obwód na sektory (chociażby, żeby myśliwi sobie w terenie na głowę nie wchodzili albo było wiadomo do
  • 0
@Fallar: Uszkodzenie pojazdu przez jelonka - wskoczył pod koła i szukam źródła odszkodowania - wiec info nie jest im na rękę udzielać im takich informacji.
@bi-tek: Na rękę kołu nie jest, ale zapytaj. Jak nikogo nie było to powiedzą Ci o tym z radością ;)
I żadnej łaski nie robią, bo koła mają (nie wiem czy obowiązek, ale chyba tak) na takie coś OC. Ale musisz udowodnić, że to w wyniku konkretnego działania myśliwego zwierzyna wbiegła na drogę , a nie np. spacerowicz czy inne zwierzę.

Z praktyki wypłaty z kolizjami wypłaca się tylko jak zwierzę
  • 0
@Fallar domyślam się wiec nawet specjalnie jakoś mocno się nie angażuje godzina tez taka prawie jak zwierzyna jest aktywna a to prawdopodobnie małe się zgubiło i wybiegło
@bi-tek: Kozy sarny tuż przed wykoceniem (tak, tak się mówi na poród sarny) odganiają młode z poprzedniego roku, kozły oznaczają teren i ustalają teraz granice swoich rewirów. Głupie i szalone teraz.

PS. Czasem odnoszę wrażenie, że sarny są głupsze od jaszczurki.
Raz zatrzymałem się żeby przepuścić drugą sarnę (pierwsza przeszła z 15s wcześniej). Stała, zmierzyła mnie wzrokiem, pomyślała tak z pięć sekund i jak rażona prądem chciała przegalopować przez asfalt najkrótszą
@bi-tek: Jest dokładnie tak jak pisze @Fallar. Próbować możesz ale uzyskanie odszkodowania graniczy z cudem. No i pytania: czy nie było znaku ,,dzikie zwierzęta,,? czy droga była w granicy obwodu? czy odbywało się polowanie i jaki miało wpływ na sytuację.
  • 0
@gawronfly teoretycznie przed znakiem, jak się okazało 1km wcześniej stał jeszcze jeden znak jelonek wyskoczył z krzaków pod koła nawet nie hamowałem bo po prostu się odbił.
@bi-tek: Łączę się w żalu. Kilka lat temu zimą na łysym polu stała sarna. Przyhamowałem ona ruszyła pod maskę, zawróciła- w tym czasie odpuściłem pedał. Ona oczywiście zawróciła po raz kolejny i uderzyła w błotnik. Niby taka mała sarna a całkiem spora wgniotka.
  • 0
@gawronfly: ja mam chłodnice w banana, maska podniesiona, z zwenątrz nie widać tego aż tak bardzo ale kurczę gdyby chcieć go przywrócić do stanu oryginalnego to trzeba z 10-15 wlementow wymienic i np klimatyzacje serwisowac
@bi-tek: Jeszcze raz ja :) Temat co prawda omówiony i zamknięty, ale doczytałem jak to jest z dostępnością ewidencji polowań - myślę, że warto wspomnieć. Sam się zaskoczyłem.

"Dane z książki wpisów na polowanie podlegają udostępnieniu w trybie ustawy o informacji publicznej."

Czyli wystarczy wypełnić wzór podania, co ze sprawdzeniem poprawności danych trwa do pięciu minut ;) Warto tez zaznaczyć, że dostęp do danych jest NA WNIOSEK. Nawet Państwowa Straż