Wpis z mikrobloga

W 39 Niemcy używali takich oznaczeń. Później, na krawędziach doszedł czarny kolor. Na filmikach z Ukrainy też czasami pojawiają się krzyże jak te z 1914.

No ja &#&@&@&. Ukraińcy, macie trójząb w godle, czemu go nie używacie? Możecie cofnąć się nawet do antyku i używać greckiego alfabetu, nikt się nie przywali o to. Ale serio, 3cia rzesza? To was uskrzydla? Głupie i tyle.

Miej zaje&€ste godło mówiące o korzeniach z 9 wieku, młoda demokracja, budowanie tożsamości narodowej, używaj symbolu przegrywów z 1945.

#ukraina
Pobierz Kskskkdkdkk - W 39 Niemcy używali takich oznaczeń. Później, na krawędziach doszedł cz...
źródło: IMG_0007
  • 11
@frankenchrist: wania-srania, całym sercem jestem za tym, żeby Ukraińcy skopali dupę ruskim. Rosja, ten wrzód na du&ie świata, rozpadła się. Ale sami Ukraińcy niezbyt rozsądnie podchodzą do własnej tożsamości, później będzie to trudniej naprawić.
pa na to


@Kskskkdkdkk: Krzyż ma to do siebie że pod każdym kątem i z każdej perspektywy wygląda jak krzyż - taki trójząb jak zaczniesz obracać, to wygląda jak "E", może wyglądać jak "M" - chodzi o prostotę identyfikacji gdy czas reakcji ma krytyczne znaczenie
@Telgar:

Krzyż ma to do siebie że pod każdym kątem i z każdej perspektywy wygląda jak krzyż - taki trójząb jak zaczniesz obracać, to wygląda jak "E", może wyglądać jak "M" - chodzi o prostotę identyfikacji gdy czas reakcji ma krytyczne znaczenie


Tak czy inaczej nie jest podobny ani do Z ani do V ani do O, ruskie innych oznaczeń raczej nie mają.
Tak czy inaczej nie jest podobny ani do Z ani do V ani do O, ruskie innych oznaczeń raczej nie mają.


@Kskskkdkdkk: r0sjanie używają/używali oznaczeń "Z", "Z" w kwadracie, "V", "O", "X", "A"
Do tego były widoczne pojazdy z innymi znakami, jak przekreślone "O", trójkąty itp.
https://news.sky.com/story/ukraine-crisis-what-are-the-mysterious-markings-appearing-on-russian-tanks-12549698

Krzyż tak jak trójząb jest symbolem armii ukraińskiej, więc doszukiwanie się tu jakiegoś drugiego dna i wielbienia nazistów jest zabawne xD
Pobierz GoracyStek - > Tak czy inaczej nie jest podobny ani do Z ani do V ani do O, ruskie in...
źródło: 1024px-Emblem_of_the_Ukrainian_Armed_Forces.svg
@GoracyStek:

Krzyż tak jak trójząb jest symbolem armii ukraińskiej, więc doszukiwanie się tu jakiegoś drugiego dna i wielbienia nazistów jest zabawne xD


Pierwsze co mi się skojarzyło, kiedy zobaczyłem ukraińskie oznaczenie na t-72 to pzkpfw iv z kampanii wrześniowej. Taki jak ten na zdjęciu. Bez żadnych doszukiwań, ot po prostu skojarzenie, że już gdzieś to widziałem.