Wpis z mikrobloga

#pracbaza #zarobki #korposwiat #praca
Mam taki temat, planuję zmiany pracy z:
a) duze korpo/15k/praca wymagajaca ale do ogarnięcia/szanse na rozwój w przyszłości/małe miasto powiatowe/partnerka ma stabilną pracę która lubi/mieszkanie własnościowe
na
b) mała firma ale z zagranicznym kapitałem/24k/praca którą znam ale wyższa odpowiedzialność + realokacja do miasta wojewódzkiego/partnerka musi zmienić pracę/wynajem

w nowej pracy nie rozmawiałem jeszcze o dodatkowych benefitach, co polecalibyście aby wynegocjować dodatkowo przy takim przejściu np opłacenie kosztu realokacji/MBA?/ inne pomysły. Nie robiłem jeszcze takiego przejścia dla tego nie orientuję się jakie są ogólnie przyjęte możliwości w takim temacie.
PS. jeśli ktoś robił taką relokację razem ze zmianą pracy chętnie usłyszałbym jak to poszło w sensie poszukiwanie mieszkania/niezałapanie nowych znajomości/odnalezienie się w nowym miejscu.
  • 5
  • Odpowiedz
@m_a_arc1n: na nowe znajomości to bym nie liczył. Każdy wykona swoją robotę i znika do rodziny. Firmy czasem oferują pakiety relokacyjne, pokrywanie np. mieszkania na jakiś czas. Nawet mogą czasem sami znaleźć coś, ale to musisz pytać przeróżnie jest. A skoro to pułap ponad 20k to raczej nie jesteś byle kim i dobre wyższe stanowisko.
Jak to małe miasto powiatowe to swoje mieszkanie wynajmiesz pewnie za połowę tego co zapłacisz w
  • Odpowiedz
  • 0
@bartez_94 dość pesymistycznie ale pewnie realnie napisane myśleliśmy z żona ze zapiszemy się na jakieś aktywności dla młodych rodziców to może kogoś poznamy bo i może w firmie się uda jakoś zakolegowac. Zobaczymy bo decyzja już chyba podjęta ale stres i wątpliwości są duże
  • Odpowiedz
@bartez_94: duże miasto to nie zawsze rozwój, czasem pułapka.
W małym mieście ogarniesz zakupy, urzędy, przedszkole itd w zasięgu 10-20 min jazdy, w dużym stoisz czasem tyle na jednej ulicy w korku.
Ceny wynajmu, usług itp tez mogą być wyższe - choć nie zawsze.
Sam mam za sobą etap wyprowadzki z miasta ~100k do Wrocławia, potem mieszkałem na wsi, teraz średniej wielkości miasto powiatowe i mam trochę porównanie.

Odnośnie znajomości...z wiekiem
  • Odpowiedz
  • 0
@waleczne_serce @waleczne_serce produkcja elektroniki przemysłowej. No na plus dużego miasta jest tez liczba pracodawców jak u tego coś by nie wypaliło to można znaleźć inna prace na podobnym poziomie w moim mniejszym mieście nie ma zbyt wiele opcji.
Trudna sprawa ale chyba jednak zaryzykuje.
PS jak oceniasz mieszkanie na wsi coś miasto?
  • Odpowiedz
@m_a_arc1n: mieszkałem na wsi k. Ślesinia k. Konina - fajna lokalizacja bo nad jeziorem więc w lecie nawet jakieś atrakcje były, ale przez resztę roku cisza aż miło i pianie koguta w niedzielę które cię budzi, a nie hałas miasta :)
Także jeśli chodzi o spokój, ciszę jak już wrócisz z pracy - super, mega polecam.
Problem jest tylko taki, że potrzebujesz zrobić zakupy, załatwić cokolwiek - musisz jechać.
  • Odpowiedz