Wpis z mikrobloga

@morsisko bo porównuje się te same rzeczy, a nie zupełnie inne. ale dobra, niech będzie jdg.

25k brutto czyli 20k netto. przy odliczeniu urlopu zostaje 23k brutto, 18 700 netto. Przy pełnym zusu i 12% ryczałtu dalej 15k netto
@emenems: Jak ty to liczysz? Przy tych parametrach które podałeś (nie wiem ile urlopu, dałem 21 dni) zostaje ci ponad 18k
https://www.kalkulatorb2b.pl/

Dodatkowo 25k brutto na uop nie równa się 25k brutto na b2b, bo przy uop to jest już po kosztach pracodawcy, przed jest to 30k, czyli na B2B zostałoby ci ponad 21k.

bo porównuje się te same rzeczy, a nie zupełnie inne. ale dobra, niech będzie jdg.

No to
@morsisko cóż, ja uważam że powinno porównywać się brutto do brutto, skoro już porównujemy b2b do UOP czyli samochód do motocykla.

policzyłem kwotę netto 18,7 = 25/1,1/1,23 no i wzięliśmy pod uwagę ryczałt przy JDG, a 0% KUP czyli mocno naciągamy pod tezę.
przy 25 brutto i wysokim KUP również wejdzie się w 18k netto.
Fantastyczna oferta usług, sklepy z różnorodnymi produktami, niskie podatki, masa nowego budownictwa w wysokim standardzie, nowoczesne biurowce, centra handlowe, restauracje


@TormentedSoul: ty sobie jaja robisz?
@Cadfael: Moj drogi, w Bawarii nie ma tego typu rzeczy i tyle. W Berlinie jest lepiej, ale są całe połaci Niemiec, gdzie musisz być absolutną elita, żeby żyć jak klasa wyższa średnia w Polsce.
@TormentedSoul: ale czego nie ma? centr i restauracji? może najwyraźniej nie ma aż takiej potrzeby? bawarczycy narzekają?

żeby żyć jak klasa wyższa średnia w Polsce.


tzw wyższa klasa średnia w polsce to też elita. wbrew powszechnej na wykopie opinii nie każdy jest #programista15k. na uj mi 200 restauracji w gdańsku jak każde wyjście to de facto zbytek.
Zylem wiele lat w różnych miastach w Niemczech i wiem z praktyki, jak to wygląda dla wykształconych ludzi.


@TormentedSoul: Jesteś zwykłym zbanowanym trollem, który wrócił na nowym koncie. Myślisz, że ktoś uwierzy w twoje bzdury jak powyzywasz wszystkich od lewaków?