Wpis z mikrobloga

@FernanduSzantusz stary, ale wiesz o tym że niestety do tych mordów doszło przez indoktrynacje i propagandę (obecnie dzieje się to samo w naszym kraju), a także w odpowiedzi za złe traktowanie "Ukraińców" przez Polaków? Robotnicy przeciwko Panom...
@FernanduSzantusz: ja nie chcę żadnych przeprosin, tak jak nie życzę sobie by w moim imieniu przepraszano za Jedwabne czy inne wyskoki grupki ludzi, z przeszłości, z którymi dzielę obywatelstwo. Przeprosili Niemcy za systemową czystkę etniczną, nie przeprosili r0sjanie za to samo w zasadzie tylko na skalę razy 20.
@blvckie: stary, ale wiesz że to nie byly zwykłe mordy tylko pastwienie się nad bezbronnymi cywilami? Poczytaj sobie jak te mordy wyglądały, obstawiam że duża część ofiar modliła się tylko o jak najszybszą śmierć. Nic nie usprawiedliwia takiego okrucieństwa jakie było na Wołyniu
@uranium14 tak, niestety jest to okropna i okrutna prawda, banderowcy nie chcieli zabijać ale chcieli się mścić, chcieli krwi i cierpienia, chcieli gwałtów, bólu i pastwienia się, a nie tylko śmierci, czytałem bardzo wiele publikacji i książek oraz przekazów w temacie rzezi, więc jestem świadomy jak to wyglądało. Rodzice musieli mówić swoim kilkuletnim dzieciom żeby za wszelką cenę biegły przed siebie, żeby zostały zabite z broni, a nie widłami, żeby uniknęły tortur