Wpis z mikrobloga

#dieta #cheatday #jedzmieso #steak

Dzisiaj cheat day, więc pozwoliłem sobie na papryczki padron. A do tego klasyczny stek z antrykotu - w Selgrosie od bardzo dawna oglądałęm to mięsko, ale przez cenę odpuszczałem. Dziś kończę 33 lata ( tak tak, zaraz idę na zmianę pieluchy ;_; ) więc sobie pozwoliłem na taki pięknie przerośnięty tłuszczykiem kawałek - pycha.

Jedzcie mięsko mireczki, bo pyszne i zdrowe :3
anonim1133 - #dieta #cheatday #jedzmieso #steak 

Dzisiaj cheat day, więc pozwoliłem ...

źródło: L4DdBfO

Pobierz
  • 31
@szzzzzz: no jest, byle mieć umiar. I mówię to jako ktoś, kto przez kilka lat jadł mięso raz miesiącu lub rzadziej, a przez kilka następnych w ogóle. Teraz jem, nie w jakichś dużych ilościach i czuję się lepiej niż kiedy nie jadłem w ogóle.

Jak teraz tak patrzę w kauflandzie: dwa burgery wołowe, które w składzie mają tylko mielone mięso, sól i pieprz za 7 zł i dwa burgery ala wołowe
@anonim1133 Może w ramach urodzin pomyśl co chcesz robić w życiu, skoro 33 letni facet nie może sobie bez wyrzutów sumienia kupić kawałka surowego mięsa.
@Siateczkasrodplazmatyczna:
Antrykot (fr. entrecôte, międzyżebrze) – mięso otrzymywane z tuszy wołowej (z tzw. górnicy) lub cielęcej (z tzw. górki) (część przednia ćwierćtuszy).

Antrykot oddzielony jest od rozbratla pomiędzy szóstym i siódmym kręgiem piersiowym i przyległymi do nich żebrami[1]. Długi mięsień wzdłuż kręgosłupa przyrastający do kręgów piersiowych, a od dołu do żeber, z warstwą tłuszczu i powięzi; również kotlet z takiego mięsa.
czerwone jest rakotwórcze, więc tak średnio zdrowe


@kels: nie rozpowszechniaj bzdur. To prawda że koreluje z ryzykiem niektórych nowotwórów, ale nie ma żadnych podstaw żeby twierdzić że je powoduje. Mięso to jeden z najzdrowszych elementów diety, problem w tym że jest często przetworzone i uzyskane z hodowli przemysłowych. Prawdziwe mięso to jeden z najlepszych i najbardziej bogatych w składniki odżywcze składników diety
@Elijahu tylko no właśnie problem jest z tym, że jakimś dziwnym trafem zawsze porównuje się zwykłe mięso z czystym składem z przetworzonymi produktami wege.

tak jakby dieta wegetariańska opierała się na produktach przetworzonych a dieta mięsna wyłącznie na full natural.