Wpis z mikrobloga

apartamentowiec zamieszkały przez plebejuszy, którzy myślą że są kimś ze względu na miejsce zamieszkania


@maciekalien:
Ludzie płacą za grzędy po 40 metrów kredyt w wysokości dorobku całego życia to i zachowują się jakby co najmniej posiadłość szlachecką kupili. Tymczasem prawda jest taka, że dorobek całego życia większości wystarcza jedynie na najbardziej podstawowe zabezpieczenie potrzeby schronienia i nic więcej.
pomijam użycie slowa "apartamentowca"


@xyz_xyz:
A tu właśnie o to chodzi. "Bloki innych" i "nasz apartamentowiec".

Przy tym najpewniej to typowy kurnik z mikrogrzędami po 18k od metra robiony jak najtańszym kosztem z zerowym poszanowaniem dla przestrzeni, bo po co komu zieleń jak można wcisnąć jeszcze jeden klocek i wpędzić w depresję kolejne 200 rodzin w imię nabijania dodatkowych milionów w kasie dewelopera.
co w tym dziwnego?


@xyz_xyz: to że ci sami ludzie #!$%@?ą między blokami innych spółdzielni które nie są ogrodzone, używają koszy, ławek, boisk czy placów zabaw, jednocześnie zdecydowanie odgradzając wszystko co jest "ich"

Polakowi nie wytłuymaczysz, że coś może być wspólne bo on ZAROBIŁ PIENIĄDZE i teraz jest WŁAŚCICIELEM, a więc jest KIMŚ i on mieszka w APARTAMENTOWCU. On prosi, ale tonem jakby ŻĄDAŁ, bo jemu się NALEŻY
@justkilling skoro maja swoj plac wątpie że używają innych, co do boisk wspólnoty- ciekawe jeszcze nie widziałem, większośc to obiekty samorządowe, państwowe lub jednostek edukacyjnych. zachowujecie się jak ta madka z mema która hejtuje sąsiada bo postawil na swoim trawniku plac zabaw i madka z bombelkiem nie moze sie huśtać. tylko nie bierzecie pod uwage że jak dojdzie na takim placu do wypadku bo bombelek sie #!$%@? bo karyna miala w dupie
żeby nie miec pomazanej elewacji, meneli śpiących w klatkach itp itd..


@xyz_xyz: to też się da osiągnąć bez mieszkania w ogrodzonym więzie.... przepraszam, apartamentowcu, ale trzeba mieć trochę wyobraźni. Przykro mi, że spotkały cię takie patologiczne sytuacje wcześniej, musiało ci nie być łatwo wychowując się w takim miejscu, może dlatego teraz przemawia przez ciebie taka pogarda do innych ludzi. Mam nadzieję że kiedyś przepracujesz ten smutny fragment twojego życia i zmienisz
@justkilling nigdzie w moim wpisie nie ma pogardy, i zasmucę Cie, nigdy nie mieszkałem w bloku. co nie zmienia faktu że potrafi się postawić w sytuacji tych ludzi. nie wiesz co to za dzielnica, nie wiesz nic co sie działo ale wyszedłeś z założenia że to robaki które kupiły mieszkanie i teraz myślą że są kimś... to właśnie w Tobie jest pogarda.
@justkilling aha :D bo nie mam w koło siebie bloków, bo rodzina nie mieszka w blokach. ale jak ja nigdy nie mieszkałem( na dłużej) to w sprawie własności nie mogę się wypowiadać. logiczne.. rozumiem że jak przy blokowisku ktoś ma domek to też powinien udostępnić swoją posesje ? dostęp do grila, może w lato basenu ?
czemu osiedla bez ogrodzenia są zdewastowane, pomazane, i dochodzi w nich częściej do włamań a te
@justkilling: mieszkam od ponad 30 lat w roznych blokach i zasmuce cie ale @xyz_xyz ma cholerna racje. tez jakbym mieszkal na strzezonym osiedlu nie mialbym ochoty wpuszczac obcych ludzi na teren za ktory zapewne place w czynszu czy innych oplatach. nie jestes w stanie zweryfikowac kto Ci przyjdzie, czy gowniaki z matkami rozrzucajacymi pety podczas gdy dzieci sie bawia, czy nastyolatki, zeby wypic pare browarow i zostawic butelki na zjezdzali. z
hej ale skoro to jest APARTAMENTOWIEC to wypada takie obwieszczenie chociaż zalaminować a łańcuch powinien być stylowy a nie taki zwykły stalowy ; ]