Wpis z mikrobloga

Co Ty na to jako prawnik?


@Ned: Filar to ma takie swoje 'ciekawe' poglądy

ja się z tym nie zgadzam - kompromitacja, wieś, III świat, komuna, wstyd... gdyby to zrobił 'Miecio Kowalski' na mieście można by go tłumaczyć 'ludowym' poczuciem sprawiedliwości i chęcią zatrzymania pedofila w więzieniu, ale to zrobił jakiś funkcjonariusz aparatu sprawiedliwości, osoba, która powinna być praworządna i obiektywna. Taki gościu nie powinien bawić się w sędziego Dreda bo
@RageKage: Ja nie rozumiem, jak można być profesorem prawa, jednocześnie dając do zrozumienia, że prawo nie ma żadnej wartości. To się powinno skończyć środowiskowym bojkotem.

A co do konsekwencji, to pomijam już spadek zaufania do państwa i prawa. To jest przecież jasny sygnał dla ludzi, żeby mieli prawo w dupie. Bo skoro profesor prawa ma prawo w dupie, to jak tłuszcza może nie mieć. To cholernie szkodliwe w Państwie, w którym
@RageKage: Dla mnie to obca postawa, nigdy nie śledziłem jego wypowiedzi. Dziwie się, że ktoś taki może funkcjonować w przestrzeni publicznej i jeszcze pojawiać się jako ekspert w mediach.
@Ned: ja też mam z tym problem bo (co wielokrotnie powtarzałem) kultura stosowania prawa w Polsce nie istnieje... jeśli chodzi taki obiektywny szacunek do prawa i instytucji państwowych jesteśmy na poziomie goryli, utrudnia to rozwój kraju i budowy społeczeństwa obywatelskiego/dojrzałej demokracji... ta 'kultura stosowania prawa' i 'szacunek do prawa' jest u nas jak jakaś kiełkująca roślinka i nie można jej tak śmiało deptać w świetle jupiterów bo nigdy do niczego nie