Wpis z mikrobloga

#!$%@?, jak uwielbiam takich buraków. Jedziesz bezpośrednio za ciągnikiem 20km/h bo nie ma jak wyprzedzić, za tobą z wiadomych przyczyn robi się sznur aut. I tak sobie jedziemy, jedziemy i czekamy na odpowiedni moment. I nagle jest! No to chcę wyprzedzić, w końcu jestem pierwszy w kolejce. Ale nieee #!$%@? bo przecież panowie buraki z końca/środka się śpieszooo i oni już teraz muszooo! I #!$%@?, że mam wrzucony kierunek, #!$%@?, że też chciałbym ten #!$%@? ciągnik wyprzedzić. Nie, pan burak już nie wytrzymuje, w końcu już całe dwa kilometry jechał w połowie drugim pasem.

Wieczny hejt na takich cebulaków.

#prawojazdy #samochody #kulturajazdy
  • 99
  • Odpowiedz
@Krupier: Dla mnie to Ty jesteś burak, bo zamiast wyprzedzić jak człowiek, żeby i innym ułatwić, to ciągniesz się 20kmh i szukasz 10 km wolnego lewego pasa, żeby w końcu zdecydować się wyprzedzić.
  • Odpowiedz
@Krupier: No to o tym mówię, jednym - na przykład Tobie potrzeba 10 km wolnego lewego pasa do wyprzedzania jednego ciągnika jadącego z prędkością 20kmh, a innym wystarczy kilkaset metrów do wyprzedzenia Ciebie i innych podobnych Januszy, którzy "nie mają jak wyprzedzić". Ci, którzy wyprzedzają, o których masz tak wielki ból dupy mają jak wyprzedzić, dlaczego więc Ty nie masz? Bizonem jedziesz za tym ciągnikiem, czy co? Wybacz, ale nie będę
  • Odpowiedz
@semperfidelis: Ja #!$%@?ę, nie ogarniasz. Jedziesz sznureczkiem, pojawia się wolne miejsce więc wrzucasz kierunek i masz zamiar wykonać manewr. Ale nie pozwolą na to cebulaki, którym się spieszy jeszcze bardziej bo im dupa odpadnie jak nie poczekają pół sekundy.

I nie mówię o jeździe 10 min odcinkiem 10km tylko o pierwszym możliwym momencie do wyprzedzenia. Każdy #!$%@? chce wyprzedzić, a takie #!$%@? się to cebulactwo i nie zmienisz tego.
  • Odpowiedz
@Krupier: Wytłumacz mi dlaczego te Twoje "cebulaki" już są w trakcie wyprzedzania kiedy Ty dopiero wrzucasz kierunek? Mają zdolności jasnowidzenia i wcześniej od Ciebie wiedzą, że będą mogli wyprzedzać?
  • Odpowiedz
  • 33
@Krupier:

@semperfidelis: oboje macie racje, ale problem w tym, ze ten bardziej odsuniety od ciagnika w sznurku ma lepszy widpk na droge i mozliwosc wyprzedzenia. Pierwszy za ciagnikiem ma najgorzej, bo gunwo widac.
  • Odpowiedz
@semperfidelis: poza tym jak daję sygnał, że zamierzam zmienić pas ruchu to ten za mną ma psi obowiązek czekać. Nie #!$%@? się nikomu na pas, odpowiednio wcześniej to sygnalizuję.
  • Odpowiedz
@enjoi: Ciągnik musiałby jechać całą szerokością jezdni, żeby nie było możliwości się wychylić.

@Krupier: Tak, bardzo mało, 40kkm/rok to faktycznie niewiele. A może to Ty się za mało poruszasz po drogach, bo nie potrafić wyprzedzić ciągnika jadącego 20kmh i dać się wyprzedzić innym trzeba się naprawdę postarać.

Rozumiem, że według Ciebie ten, który już rozpoczął manewr wyprzedzania, na widok Twojego migającego od minuty kierunku ma się zatrzymać i pozwolić Ci
  • Odpowiedz
  • 2
@semperfidelis: nie staram sie byc madrzejszym, tylko tak uwazam. Do wychylenia tez potrzeba czasu, a ten dalszy w kolejce widzi wiecej, wiec wiecej czasu do namyslu.
  • Odpowiedz
@semperfidelis: skoro się #!$%@? w manewr, który ja już rozpocząłem to tak, ma wrócić na swój pas. Tak samo jak ja nie będę się #!$%@?ł gdy widzę, że ktoś za mną już rozpoczął wyprzedzanie.

40k na rok to nie jest jakiś wielki wyczyn tbh. I nie mówię, że nie potrafię wyprzedzić tylko, że NIE MA MOŻLIWOŚCI. #!$%@? trzymajcie mnie,

Generalnie polecam:
Krupier - @semperfidelis: skoro się #!$%@? w manewr, który ja już rozpocząłem to tak,...

źródło: comment_JBuB3IA5LC6maO8JmpfOUCwrdRUo4HIz.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@semperfidelis: Nie, pewnie, że nie. Byłem parę razy (mało jeżdżę w trasy) w sytuacji pierwszego za ciągnikiem/kombajnem/innymwielkim i też zdarzało się, że wyprzedzali szybciej ci dalsi. Po prostu zamiast bić pianę trzeba się wzajemnie rozumieć.

Zwykle, kiedy ci ze środka mnie już wyprzedzali, to był jeszcze czas, że mogłem sam wyskoczyć, dlatego Krupier musi mieć jakieś 1.2 pod maską, żeby nie móc wyprzedzać sprawnie :)

Poza tym ci dalsi nie widzą
  • Odpowiedz
@Krupier: Najpierw piszesz, że sygnalizujesz, a teraz, że już rozpocząłeś. Wrzucenie migacza to dla Ciebie rozpoczęcie wyprzedzania? Bez urazy, bo pieniacz z Ciebie
  • Odpowiedz
@enjoi: akurat z wyprzedzaniem problemów nie mam, potwór to nie jest, ale też nie kosiarka. I tak, wrzucenie kierunku to rozpoczęcie manewru, danie sygnału innym, że zamierzam zmienić pas ruchu. Czy to wyprzedzić czy skręcić w lewo.
  • Odpowiedz