Wpis z mikrobloga

#kenia Ktoś był na safari w tamtejszym parku narodowym i mógłby napisać co nieco? Myślałem żeby ogarnąć sobie wyjazd na urlop w tym roku do tego Państwa, wynająć auto i pozwiedzać. Chyba jechałbym pojedynczo (chyba że jakiś Mirek ma ochotę na safari tylko musiałbym się wcześniej poznać xD) i mniej więcej ile kosztowałoby to? Nie wiem zakładać $3k/5k?
Najlepiej chyba najby ogarnąć z biura podróży na dwa tygodnie czy coś, żeby pobyczyć się trochę z kilka dni, ale też z kilka/kilkanaście pozwiedzać samodzielnie
#pytanie #podroze #podrozujzwykopem #safari #afryka
  • 5
@interpenetrate: daj sobie spokój, Ameryka Południowa jest dużo tańsza od Afryki i przyrodą bije na łeb te ich reglamentowane parki, gdzie grubasy w jeepach jeżdżą i oglądają słonie. Samodzielnie jako biały tam średnio coś ogarniesz raz, że biały=10x drożej, dwa co już wspomniałem reglamentacja.
@interpenetrate w marcu byłem w Nairobi National Park na półdniowym tripie. Ogólnie fajne doświadczenie, ale jakąś przygodą życia bym tego nie nazwał, ot takie większe zoo z ładnymi widokami. No i fajnie wygląda panorama miasta stamtąd. Koszt z przewodnikiem + biletem do parku wyniósł mnie niecałe $200.
Dużo ciekawiej wygląda Amboseli National Park z widokiem na Kilimandżaro, jak będzie okazja, to się spróbuje tam wybrać kiedyś