Wpis z mikrobloga

pytanie: czy psychiatrzy przepisują cokolwiek innego niż ssri? mam raczej średnie wspomnienia z ssri a z tego co zauważyłem to teraz głównie na tym opierają leczenie, a przydałoby mi się odwiedzić psychiatrę bo inaczej będzie katastrofa
#depresja
  • 10
@tr4b4nt: ssri to pierwszy rzut jesli nie ma problemow z tolerancją, bo najczesciej pomaga. Jak nie chcesz SSRI to powiedz lekarce i tyle. Jak nie wiesz jak to zapytaj: "czy mozemy sprobowac czegos innego, bo bralem ssri i nie bylem zadowolony z efektów". Nie wiem w czym problem, ja normalnie rozmawiam z lekarką, mowie czego sie boje w lekach a na czym mi zależy. Zdrowia.
@tr4b4nt: Ja osobiście biore SNRI i z tego co czytałem na reddicie to jak jednej osobie SNRI strasznie słabo szło to SSRI dobrze i na odwrót jak SSRI było dziadowskie to SNRI pomogło gościowi, więc może warto spróbować. Niech twój lekarz zdecyduje jak z nim pogadasz :)
Pamiętaj też że SSRI SSRI równy nie jest i różne anty depresanty mogą mieć różne efekty na tobie. Mam znajomego z niemiec co chyba