Wpis z mikrobloga

Kojarzycie jakieś źródła która pomagają w wyborze ścieżki zawodowej? Myślę nad pójściem do doradcy, ale zanim to nastąpi chciałbym przekopać internet żeby sobie pomóc.

W skrócie nie wyszło z branżą do której chciałem wejść, konkurencja jest na tyle duża, że po odrzuceniu z największej firmy w okolicy poddałem się, bo złudzeniami za długo żyć nie można. Dlatego szukam własnej drogi, jakiejś alternatywy.

Jeśli coś znacie, proszę o podlinkowane ^^

#praca #kariera #pytanie #rynekpracy
  • 6
@Wink: Zamiast do doradcy, wolałbym się umówić z jakimiś znajomymi starszymi koło 30-40 lat. Pogadałbym z 5-6 osobami od razu bym wiedział mniej-więcej gdzie iść. Ode mnie uwagi (level 36, manager w IT):

1. Idź do pracy. W ogóle. Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka.
2. Rozważ pracę w korpo. Nawet na stanowisku "klepacza", ale jest spokój i można z tego dużo wziąć dla siebie, jeśli tylko się o siebie zadba.
@thus: Skąd ja znajomych wezmę xD

1. Ogólnie ja pracuję, dorosły chłop here, studiuję informatykę (pierwszy rok), mam 27 lat i już w kilku miejscach byłem czy w pewnych branżach brałem udział w rekrutacjach żeby zobaczyć chociaż jak firmy od środka wyglądają i wprost podpytać o pewne rzeczy.

Nie wyszło z game designem, a najwięcej satysfakcji miałem gdy pracowałem w archiwum, gdzie jednak stawki poszły w dół i nie dało się
@Socah: Dzięki, ale przyznam szczerze że już mi się nie chce. Ot, pragnę w życiu spokoju. Mam to szczęście że mam mieszkanie. Kredyt, ale w wieku czterdziestu dwóch lat będę już miał je opłacone. A na niczym innym mi nie zależy niż na świętym spokoju, więc po co gonić za czymś co niby jest na horyzoncie, ale gdy tylko ja zrobię krok, to się to o krok oddala? Jestem w kole