Wpis z mikrobloga

#ukraina #wojna #rosja #europa Zanim się wojna zaczęła to nie wierzyłem, że Rosjanie będą zdolni do takiego okrucieństwa. Wcześniej wydawało mi się, że to normalny europejski biały naród. Nawet kiedy pojawiły się pierwsze doniesienia o Buczy to nie do końca wierzyłem. Myślałem, że cywilizowany Europejczyk nie jest zdolny do czegoś takiego. Myliłem się. To nie są cywilizowani ludzie. Są większymi barbarzyńcami niż dżihadyści z ISIS i Hamasu. Powinni być wyrzuceni poza nawias Europy i Cywilizowanego Świata.
jan-ulaf - #ukraina #wojna #rosja #europa Zanim się wojna zaczęła to nie wierzyłem, ż...

źródło: Screenshot_2023-05-14-14-34-01-82_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • 0
@robertkk: Ogólnie to nie lubiłem ich władz przed wojną, ale myślałem, że Dostojewski, Tołstoj i Bułhakow jakoś sprawiają, że ruscy to normalny europejski naród.
  • Odpowiedz
  • 1
@jan-ulaf każdy z wymienionych pisarzy to przecwelony przez ruską władzę wazeliniarz i oportunista, pouczający swoich rodaków żeby się grzecznie słuchali wodza bo to takie fajne. Bułhakow robił to tylko w nieco sprytniejszy sposób niż pozostali.
  • Odpowiedz
@jan-ulaf: wiązanie zdolności do wykreowania cywilizowanego i przestrzegającego praw człowieka społeczeństwa z byciem normalnym białym narodem nie jest rasizmem? dosłownie propagowana jest tutaj narracja rodem z końcówki XIX wieku. nie sądziłem, że dożyję czasów, gdzie Gobineau z Chamberlinem staną się mainstreamem w XXI wieku
  • Odpowiedz
@jan-ulaf: teraz właśnie przyznałeś, że operujesz kliszami jakiegoś prokolonialnego pleba z XIX wieku. przypominam o wielkości cywilizacji islamskiej, chińskiej (która była zdolna do wyciągnięcia ze skrajnej biedy kilkuset milionów ludzi w kilkadziesiąt lat), czy chociażby o tym, że nad Europą jest taki dominujący gracz, który dorobił się swojej kultury i nazywa się STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI.

Dodać jeszcze muszę, że wedle wszelkich kryteriów Ukraina nie jest krajem cywilizacji zachodniej, czy tam łacińskiej,
  • Odpowiedz
  • 0
Cywilizacja Islamska podobnie jak Europejska wyrastają ze wspólnego korzenia czyli z Lewantu. Nie robił bym wielkiego rozróżnienia między nimi. A nazywanie Chin ,, cywilizacją" to Xd.
  • Odpowiedz
@jan-ulaf: Propaganda rosyjska którą byliśmy bombardowani od kilkunastu lat zrobiła swoje. Większość Europejczyków uwierzyła w "zbawiciela" rosję
  • Odpowiedz
nie wierzyłem, że Rosjanie będą zdolni do takiego okrucieństwa. Wcześniej wydawało mi się, że to normalny europejski biały naród


@jan-ulaf ale żeby takie teksty sądzić po dwóch wojnach światowych w Europie to trochę wstyd
  • Odpowiedz