Wpis z mikrobloga

Próbuje zrobić ze starego routera przedłużacz do wifi a konkretnie to netis WF2411. Główny router to Tenda. Myk polega na tym, że gdy wchodzę w ustawienia netisa i ustawię mu tryb pracy ma "repeater" albo "WDS" lub "AP+WDS" to po znalezieniu mojego głównego routera i zrobieniu sieci po zapisie ustawień tracę dostęp do niego a po próbie połączenia do nowej sieci smartfon nie może uzyskać ip adresu.
Dawno w sieciach nie siedziałem a coś takiego próbuję zrobić 1 raz może ktoś wie czego jeszcze nie ustawiłem?

#siecikomputerowe #sieci #router
  • 17
@Drago380: łączysz się ze swoją siecią główną siecią, na tym netis wyłączasz DHCP oraz dajesz mu stały adres z zakresu sieci głównej, ale żeby nie pokrywał się z DHCP routera głównego. W moim przykładzie jest 192.168.1.2, zakładając że twój Tenda jest 192.168.1.1, jeśli jest np 192.168.0.1, to ustawiasz na netisie 192.168.0.2. Potem tym adresem z końcówką "2" będziesz wbijał na ustawienia rutera netis, z końcówką 1 oczywiście na Tendę. Ustawiasz sobie
Pobierz BooB - @Drago380: łączysz się ze swoją siecią główną siecią, na tym netis wyłączasz D...
źródło: 1
@BooB: Wiesz co nie wiem czy ten router nie jest #!$%@?. Po ustawieniu mu ip w lanie i wyłączeniu dhcp po restarcie nie mogę się z nim połączyć. Nie wiem czy to przez to, że robię to przez smartfona czy może faktycznie jest #!$%@?, ale coś jest nie tak.
@Drago380: jak wyłączysz dhcp to całkiem możliwe że nie będziesz mógł się połączyć bo nie będzie przydzielał Ci żadnego adresu IP, trzeba wtedy robić to na z kompa z ustawieniem adresu "na sztywno". Tutaj dlatego chodzi o to aby wyłączyć serwer DHCP aby przydzielaniem adresów DHCP zajął się główny router, czyli tenda, a ten netis ma być tylko puntem dostępowym, tak jakby "niewidocznym"
@BooB: Podłączyłem tego netisa do innego pcta kablem i sprawa wygląda następująco. Mam sieć stworzoną, ale nie ma neta tylko jest mały problem z DHCP. Gdy wyłącze DHCP to tele nie może uzyskać ip a gdy mam w dhcp ustawiony zakres ip np start 192.168.1.70 koniec 192.168.1.80 a lan routera 192.168.1.71 to nie tracę dostępu do routera, ale dalej nie śmiga.

Tende mam 192.168.0.1 a netis działa na 192.168.1.70 np
@Drago380: jeśli tende masz 192.168.0.1, to netisa też musisz w tym zakresie ustawić, tylko że jego adres ip (zdjęcie numer 2, musi być inne niż 192.168.0.1, np 192.168.0.2, serwer DHCP wyłączony, netis musi być połączony już z tendą przez wifi (zdjęcie 1). Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to tenda będzie przydzielała urządzeniom podłączanym to netisa z puli swojego dhcp w adresaci 192.168.0.xxx
@BooB: To u mnie nie łączy się już na początku bo rozumiem, że jeśli powinno byc ok to powinien być net też po kablu? U mnie nie ma neta po kablu a na wifi tlyko jest sieć widoczna. Gdy zmieniam ip netisa na 192.168.0.1 np to nie mogę się potem dostac do routera.
@Drago380: jeśli netis jest podłączony do tendy to nie możesz go zmienić na 192.168.0.1, bo tenda już ma ten adres bramy, musisz dać mu jakiś inny, np 192.168.0.2, w windowsie dajesz sobie na sztywno adres np 192.168.0.30, bramę ustawiasz 192.168.0.2 i wtedy wejdziesz normalnie na netisa adresen 192.168.0.2, po te akcji łączysz netisa z tendą przez wifi (fotka 1), jak się już połączy, to tenda powinna dawać normalnie adresy dla urządzeń
@BooB: Rozkminiłem z ustawieniami karty sieciowej jak się dostać do tej tendy na ip np 192.168.0.70 ale po połączeniu z tendą obrazek nr 1 dalej nie mam internetu xD. Nie wiem czy da się to zrobić. W ogóle jak klikam AP scan to moją sieć czyta w znakach dziwnych bo mam 1 polską literkę w nazwie.
@BooB: Dobra mordo nie wiem ale działa xDDD. Ustawiałem na różne kombinację i mam zawrotne 20mb/s na tym padaku, ale przynajmniej na podwórku jest zasięg i będzie można sobie spotify posłuchać.