Wpis z mikrobloga

@piotr-antyn: nie znam się na mechanice, ale zapytałem AI

Lokalizacja przekaźnika świec żarowych

User
lokalizacja przekaźnika świec żarowych w VW Caddy 2008r. 2.0 SDI

ChatGPT
W Volkswagen Caddy z 2008 roku z silnikiem 2.0 SDI, przekaźnik świec żarowych znajduje się zazwyczaj w panelu bezpieczników, który jest umieszczony po prawej stronie deski rozdzielczej w kabinie pasażerskiej.

Aby zlokalizować przekaźnik, wykonaj następujące kroki:

Otwórz drzwi po stronie pasażera i usuń osłonę panelu bocznego
@piotr-antyn: Jak masz interfejs obd vcds to możesz włączyć test komponentu i będziesz słuchał który cyka. chyba że elektromagnes w nim umarł i będzie milczał.
A czemu chcesz wymieniać? Źle odpala czy masz błąd tego przekaźnika?
@biskup2k: czasami był problem z odpalaniem, nie grzało świec, kilka prób i grzało i normalnie odpala, ok kiedy wszystkie przekaźniki w skrzynce wyciągałem żeby sprawdzić który to problem znikł, podejrzewam też że może na dziurach się obluzował, bardziej docisnąłem problem znikł.
@piotr-antyn: a przy jakich temperaturach nie palił? współczesne diesle z bezpośrednim wtryskiem do lekko minusowych temperatur powinny palić bez grzania świec. Nawet w BMW świece są grzane gdy temperatura silnika jest poniżej 5 stopni C.
@piotr-antyn: ze świecami zapłonowymi, które są w silnikach benzynowych pomyliłeś w których iskra musi być cały czas aby ten rodzaj silnika mógł pracować. A świece żarowe to zwykle ludzie dopiero jak przyjdą mrozy to się orientują że nie działają. To stare diesla do lat 90' wymagały sprawnych świec nawet w ciepłe dni aby dobrze odpalały.
@biskup2k: to masz jakiś pomysł jaka jest przyczyna że czasem po przekręceniu kluczyka w stacyjce nie zapala się kontrolka grzania świec i auto kręci ale nie odpala? Jak zapali się kontrolka grzania świec to pali od strzała. Myślałem że to może wina tego przekaźnika , ale już sam nie wiem
@piotr-antyn: może ECU silnika nie startować przez brak zasilania albo inną usterkę i wtedy nie wysyła ono informacji aby licznik zapalił kontrolkę. Już pierwsze TDI z początku lat 90' nie miały podłączonej kontrolki prosto do świec tylko do ECU a świece nawet grzały dłużej niż świeciła kontrolka, bo kontrolka była tylko informacją kiedyś można odpalać.
Trzeba by zobaczyć czy w momencie, gdy kontrolka się nie zapala to czy da się połączyć
@biskup2k: @trzaichlac69 nie wiem Panowie coś jest w tym aucie #!$%@?, wiem że silnik był zmieniany ale gdzie ten przekaźnik, i czemu tak się dzieje chyba sam nie dojdę, muszę do jakiegoś magika podjechać. No ale jak go kupiłem to już chciałem wymienić, niby tylko 20zł, ale ni czorta nie ma. Na foto skrzynka spod maski, i spod kierownicy
piotr-antyn - @biskup2k: @trzaichlac69 nie wiem Panowie coś jest w tym aucie #!$%@?, ...

źródło: aut1

Pobierz