Wpis z mikrobloga

Polecicie jakąś odżywkę do włosów krótkich w sprayu dla mężczyzny? Czy może jakaś inna odżywkę, kompletnie się nie znam. Nigdy nic nie używałem oprócz zwykłego szamponu do mycia.
Mam raczej wlosy troszkę przerzedzone i suche, szybko przetluszczajace się.
#wlosy #kosmetyki
  • 5
@Noniusz @italia__ włosy mogą być suche, ale to skóra głowy się przetłuszcza więc to nie jest oksymoron, wręcz coś z czym wiele osób się styka.

Pytanie numer jeden - jakiego szamponu używasz i jak często myjesz głowę, dwa jakiej długości masz włosy, krótkie, średnie, długie? Pytanie numer trzy ile pieniędzy chcesz wydać. Ostatnie, ile czasu chcesz poświęcić na pielęgnację.
@Green81: myje wlosy szamponem na recepte Stieprox bo mam łzs, zazwyczaj co drugi dzień musze myć bo wlosy są tłuste i wyglądają tragicznie i widać skórę głowy
Czasami codziennie umyje ale wtedy używam już szamponu Dermedic do codziennego stosowania.
Wlosy mam raczej średnie, boki krótko góra dłuższa
Ile pieniędzy mogę wydać na odżywkę, do 100zl? Nie wiem jakie są ceny odżywek
Mogę poświęcić na pielęgnację z 20min?
@italia__ okej, dużo przydatnych informacji. Przy takiej długości włosów i tendencji do przetłuszczania i na dodatek łzs, na pewno na początek poleciłabym tę odżywkę - która ma dodatkowo działanie przeciwdrobnoustrojowe w kierunku gronkowca i polecana jest dla osób z problemami skórnymi -> odżywka 1, do tego ta też nie powinna być zła -> odżywka 2. Ta druga ma w składzie wszystko co potrzebują Twoje włosy czyli proteiny, humektanty i emolienty,