Wpis z mikrobloga

Skąd kupić "dobre" okulary przeciwsłoneczne? Chce żeby miały dobre właściwości odbijania/blokowania światła. Mam podejrzanie mocno wrażliwe oczy na światło/wiatr/itp. Np nie odczuwam emocji ale na pogrzebie dziadka wyglądało jakbym płakał jak mnie ustawili obok takiej ogromnej świecy xD Albo zwykle oświetlenie sali/pomieszczenia mnie podrażnia. No i wiadomo, że słońce też. Wczoraj było niebo zachmurzone, a ciągle musiałem mieć zmrużone oczy.

Ogólnie zastanawiam się nad tym kompleksowo, bo nosiłem kiedyś okulary przez 1-2 lata, takie typowe informatyczne i wydawało mi się, że mnie dobijają, a miałem jakiś problem laryngologiczny i w końcu je przestałem nosić. A mam wadę -0.25 i -0.5. A ostatecznie je chyba zgubiłem.

Ale zastanawiam się czy może kupić jakieś na co dzień, bo pracuje przy kompie. Wtedy wiadomo, że szklane i jakieś #!$%@?. A jeśli tylko okulary czarne to i tak nie wiem czy powinny być plastikowe, czy szklane (waga się zmieni, pewnie właściwości też). etc

#zdrowie #medycyna #okulary
  • 8
  • Odpowiedz
@NewBlueSky: Wybierz się po prostu do optyka lub optometrysty, bo możesz mieć zespół suchego oka, od lat się z tym borykam w mniejszym czy większym stopniu, a druga sprawa, że specjalista Ci dobierze odpowiednie szkła i oprawki do twarzy żeby nic nie uwierało. Ja mam jakieś Polary korekcyjne przeciwsłoneczne i są świetne.
  • Odpowiedz
  • 0
@fotograf_warszawiak: tzn ja mam badanie dna oka ze stycznia tego roku. Bo zastanawiałem się czy tam coś wyjdzie, plus chciałem potwierdzić wadę (czy coś się zmieniło, ale ja mam -0.5 [dno oka pokazuje -0.5 -0.25], ale się nie zmieniło).

więc nie będę się nawet bawić w korekcyjne xD i nie jestem z warszawy
  • Odpowiedz
@NewBlueSky: Mam wadę wzroku z uwarunkowań genetycznych. Pracuję przy sztucznym świetle. Kiedy po długiej przerwie wybrałem się do optyka od razu zrobili mi badania, a sam wcześniej narzekałem na dość mocne łzawienie, swiatlowstret oraz kiedy wychodziłem na naturalne światło to oczy szczypały. Przepisał mi maść, krople i mocniejsze szkła korekcyjne.
  • Odpowiedz
  • 0
@L3mmy: czyli było/jest jakieś badanie co dalo wartość referencyjną spoza zakresu i to było potwierdzenie diagnozy/stworzenie diagnozy odpowiedniej choroby?
  • Odpowiedz