Wpis z mikrobloga

Czy dostaliście dzisiaj lub w ostatnim czasie jakieś maile z BIK? Dostałem dziś dwa pokrywające się z datami zakupów na raty z allegro Pay. Jestem ciekaw czy teraz już regularnie będą takie informacje, bo od 18 maja wchodzi nowa ustawa. Trochę się zdziwiłem, że przed czasem zaczęli informować BIK. Dodam, że nie mam wykupionych alertów ani nic, jedynie konto na BIK. Nie wiem czy to normalne, że na maila przychodzą jakieś darmowe alerty i czy to działa z każdym kredytem itp, czy losowo informują? Będę wdzięczny za info.
#bik #allegropay #allegro
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@Rudz1elec ja się bardziej chcę upewnić, czy to faktycznie z powodu allegro pay rozsyłają powiadomienia. Dziwi mnie, bo niby te dwie daty z powiadomień zgadzają się z tym, że mam dwa produkty na raty z allegro pay zakupione akurat wtedy, ale allegro informowało, że do BIK mają zgłaszać po 18 maja.

No i czy to normalne, że BIK rozsyła takie darmowe powiadomienia mailowe nie mając wykupionej u nich żadnej usługi. Oczywiście od
  • Odpowiedz
  • 0
@Rudz1elec to ja też się wypowiem i przy okazji odpowiem trochę sobie sam, bo wygenerowałem raport BIK - głównie żeby dowiedzieć się, jak to wszystko wygląda.

Na chwilę obecną mam 3 zobowiązania, ale o bardzo małych wartościach. Wskaźnik na poziomie 67%, w życiu spłaciłem tylko jeden kredyt, z Allegro Pay korzystam regularnie od ponad roku, zawsze wszystko spłacane w terminie. Nie widzę tutaj nic negatywnego, ale zobaczę jak wskaźnik pokaże po spłacie
  • Odpowiedz
  • 1
@northstigma masz na myśli zwykłe zakupy na Allegro z wykorzystaniem Allegro Pay i spłatą do 30 dni, bez rozkładania na raty? Jeśli tak, to nie pojawiają się, generowałem już dwa raporty i ani jednego takiego nie było, jedynie te ratalne z przeszłości.
Dodam, że od tamtego posta używałem Allegro Pay jeszcze wiele razy i jakoś dwa tygodnie temu generowałem kolejny raport BIK, więc możesz być spokojny
  • Odpowiedz
  • 0
W tym miesiącu się coś zmieniło, każdy zakup z allegro pay trafił do bik, także już chyba poprzednia informacja jest nieaktualna, że jeśli nie dzielimy na raty to nie trafia do bik. Każdy zakup z allegro pay został dodany do bik.

Nie wiem czy w takim wypadku warto z tego korzystać, ale jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia z tym związane i wie czy może to wpłynąć negatywnie na przyszłe wnioski kredytowe (nie
  • Odpowiedz