Wpis z mikrobloga

Powiem wam że tegoroczny sezon pomidorowy to u mnie jedno wielkie "ja #!$%@?". Zaczęło się zajebiście pomidorki rosły jak szalone. Później zaczęły chorować padło mi 10 sadzonek. Zacząłem je wynosić do foliaka bo już czas je wkopywać. Foliak mi zwiało i to tak że się folia rozwaliła, kolejne sadzonki zaczęły padać w domu.

Popatrzyłem na ceny i stwierdziłem że kupię sobie folię razem z stelażem. Wczoraj przyszła paczka, okazało się że zamówiłem tunel w którym są cieńsze rurki i folia sama w sobie też taka delikatniejsza. Uznałem że nie ma sensu tego składać bo przy pierwszej burzy będę tego gówna szukał u sąsiada na polu więc robię zwrot.

A więc pomidory mi chorują od stania na parapecie, na tunelu nie mam foli, wiatr wieje jak #!$%@?, w nocy przymrozki.

Będę jeszcze kombinował z założeniem takiej zwyczajnej folii, ale nie mam za bardzo pojęcia jak to zrobić.

Dosłownie ja #!$%@?, #!$%@? ogrodnictwo (°°

#ogrodnictwo #pomidory #rolnictwo #chillihead
  • 9
@K-S-: ja zaryzykowałem i wsadziłem do gruntu, niektóre pomidory potraciły po 2-3 liście od mrozu ale żyją, gdybym czekał ze wsadzeniem to na pewno by padły xD
@K-S-: Duży masz ten tunel ?? Kup sobie folię z już wgrzanymi sznurkami :) Drożej ale dostajesz gotowy folie na tunel w razie co pisz na pw :) Zakładałem tydzień temu taką folię na swój nowy tunel. Najlepiej daj zdjęcie tego co tam masz :) I jak masz jak wyglądało przed katastrofą.
@K-S-: @Anhed jakim cudem padały Wam pomidory w domu? Za mała doniczka, przelane?
Fakt, że wiosna licha mało słońca i słabo rosły i takie małe 3-4 rzędy liści wsadziłem już do gruntu. Tydzień temu do szklarni. Miały lekko szok, zrobiły się fioletowe, ale stoją..
@KrolWlosowzNosa: przede wszystkim strasznie się powyciągały, później znowu było dużo mocnego słońca i wystrzeliły będąc w małych doniczkach, już mi się przewracały. Gdybym wcześniej przesadził je do kubeczków 0.5l to nie byłoby problemu tylko nie miałem czasu a później były już zbyt wyciągnięte żeby je przesadzać.
@Anhed: ok.. Największe friki przesadzają sadzonki po 3-4 razy, co by roślina szła w część zieloną, a nie w korzeń. Wyciągnie to u mnie też stały problem, ale nie w tym roku, bo wzrost był mizerny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@KrolWlosowzNosa: U mnie najpierw jedna odmiana zaczęła usychać od dolnych liści (cornabel f1) wszystkie ładnie rosły a ten jeden usychał i to nie tak że liście robiły się żółte, liście były zielone i usychały. Nie było też żadnego zgorzela ani pleśni. Myślałem że to brak azotu bo ta odmiana ponoć potrzebuje więcej, więc dałem azotu ale wszystkim i u innych pojawiło się to samo.

Do tego kaloryfery grzały cały czas, na