Wpis z mikrobloga

Nie wiem na ile mogę być szczery z moim team leaderem i koleżanka z zespołu, dorzucili mi ostatnio aktywności, bo ktoś z góry tak zadecydował, że w naszym dziale ma to być.
No i chciałem im powiedzieć, że ja tego nie będę robił, w takim sensie, że jak dostanę jakąś ofertę innej pracy to odchodzę. Z tym, że nie mam jeszcze nic nowego ugadanego i się zastanawiam jak to rozegrać, czy się na razie przemęczyc i dopóki czegoś nie znajdę to się nie odzywać.
#pracbaza #korposwiat
  • 18
  • Odpowiedz
@Malenaa nigdy nie mów że szukasz, czy że odchodzisz zanim rzucisz papierem. Żelazna zasada pracy w korpo. TL i zespół to nie są twoi przyjaciele, oni są tam dla kasy tak jak ty.

Przemęcz się dopóki nie znajdziesz czegoś na serio.
  • Odpowiedz
@Malenaa: ich to #!$%@? obchodzi, możesz co najwyżej team leaderowi podrzucić myśl że ze względu na nakład pracy potrzebujecie dodatkowej osoby bo nie ma opcji żeby to przerobić w obecnym składzie i będa opóźnienia
  • Odpowiedz
@Malenaa: ziom 1 rzecz, w czym chcesz się specjalizować, bo może będę miał jakąś fajną ofertę, a po 2 czy na poważnie przejmujesz się że Ci coś wrzucają bo się boisz że nie dasz rady o Cię zwolnią albo nie dadzą podwyżki!?
Miej trochę godności, ja wiem że polscy rodzice nie uczą dzieci godności, ale na miłość boską, jesteś już dorosłym wykopkiem, pracujesz po to żeby się rozwijać, sam dla siebie,
  • Odpowiedz
@Malenaa: Wrzucili Cię na prostą drogę do wypalenia zawodowego. Jakbyś miał najszczerszą chęć zrobić wszystkie zadania, to zwyczajnie twoja głowa tego nie przerobi. Z mojej strony rada taka, że jak wiesz, że z częścią zadań się nie wyrobisz, to odwracaj kota ogonem w ten sposób, że napisz maila do tm czy kogoś nad tobą, żeby podesłał ci jakieś dane których ci brakuje żeby to zadanie zrobić itp. żeby im narobić roboty.
  • Odpowiedz
@Malenaa za #!$%@? nic nie mów, team moze być na maxa #!$%@?, ale przez 8h dziennie udajesz i nara.
znajdziesz coś to rzucasz papier i tyle. w korpo nie ma skrupułów

@Kamokamo ja akurat się trzymam z ziomkiem z teamu, ale zatrudniliśmy się jedno dnia i tak jakoś wyszło bo cały team na maxa #!$%@?, ale sam po miesiącach pracy widzę, że TL czy team to znajomi i jest spoko dopóki jest
  • Odpowiedz