Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #kredythipoteczny

Nieruchomości nie stanieją, bo są po prostu tanie. To nie jest normalne, że singiel spłaca sobie mieszkanie w 5 lat, kiedyś dłużej się na to pracowało i to w o wiele gorszym standardzie. Nie znam osobiście nikogo kto zarabia poniżej 15k na rękę (oprócz jakichś boomerów z rodzimy, ale oni kupili dawno swoje w dołku).
  • 16
  • Odpowiedz
  • 8
mam rozumieć że masz na myśli przeciętnego singla z przeciętna pensja - kredyt spalaca 5 lat? Nono średni kredyt w PL to 300k więc wypada zapalcic za niego 60k kapitału na rok i jeszcze odsetek za 1. rok z 25k, czyli w 1. roku powinien wyłożyć 85k na kredyt no i jakoś żyć to nastpene 50k (raczej bez szału, z drugiej strony wszystko tanie to co ma oszczędzać?) czyli w sumie ok
  • Odpowiedz
@ksiezycoweNieruchy: z pracy, nawet barber sporo zarabia, za głupią kawę na mieście płacisz u nas kilka razy więcej niż na zachodzie, sporo osób się załadowało w bitcoina, lubimy inwestować, standardowi etatowcy mają przesrane, ale jesteśmy dobrym krajem do prowadzenia małych działalności
  • Odpowiedz
@ksiezycoweNieruchy: Dwa lata gigantycznego pompowania pustego pieniądza w rynek rozwaliło go kompletnie. Cały czas spore zapasy ma sektor medyczny, który na covidzie zarobił pieniądze swojego życia, do tego uaktywnili się politycy, ich dzieci, dzieci tych dzieci itd., ze strachem przed ewentualnym oddaniem władzy i sporo obcokrajowcow, w tym Ukraińców z pieniędzmi z niewiadomego źródła.
  • Odpowiedz
@Antiax: plus ludzie mają obecnie problem z nadgonieniem inflacji na giełdzie, wiadomo są obligacje, ale ludzie lubią dywersyfikować i tu musisz odczekać rok, Zaorski np przyznał w wywiadzie, że wcześniej nie inwestował w nieruchomości, a obecnie ma w nich 1/3 majątku
  • Odpowiedz
@Antiax mafia z Ukrainy ma duży udział w transakcjach. Na nowym budownictwie w centrum Wrocławia, gdzie jest 15k+ za metr to widać. Poza tym ludzi zarabiają dużo więcej niż średnia krajowa, bo ci co zarabiają naprawdę dobrze nie są w statystyce.
  • Odpowiedz
To nie jest normalne, że singiel spłaca sobie mieszkanie w 5 lat


@perfumowyswir: Wystarczy tylko mieć jakieś wolne 10k oszczędności miesięcznie na kredyt. Normalnie twój typowy Polak ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale też pamiętam, jak byłem mały i mi się wydawało, że zarabiając 3k można tyle odłozyć xd
  • Odpowiedz