Wpis z mikrobloga

Hej,
W trakcie wynajmowania z powodu lekkiej wilgoci i mycia podłóg (dwa razy na mokro i na sucho) W niektórych miejscach zaczęły się Panele podnosić w mieszkaniu. Trochę bardziej w łazience gdzie Kabina prysznicowa jest od razu przy drzwiach a dalej idą panele z korytarza.
Wydaję mi się że mimo wszystko prawidłowo korzystałem z mieszkania i dbałem o te panele. I teraz problem. W poniedziałek się wyprowadzam. Dzisiaj był właściciel. I rozmowa zaczęła schodzić na tor "TRZEBA WYMIENIC CAŁĄ PODŁOGĘ W MIESZKANIU" WTF. Pytanie czy może to zrobić na mój koszt ? Nadmieniam że mieszkałem 4 lata i prawidłowo korzystałem z podłóg. Czytaj nie robiłem Basenu na podłodze.
#wynajem #mieszkanie
  • 12
@Hagy: Zgodnie z art. 675 par. 1 kodeksu cywilnego po zakończeniu najmu najemca obowiązany jest zwrócić rzecz w stanie niepogorszonym; jednakże nie ponosi odpowiedzialności za zużycie rzeczy będące następstwem prawidłowego używania.

A to, czy podłoga była użytkowana prawidłowo czy nie, oceni biegły w postępowaniu cywilnym, jeśli do niego dojdzie.
@niemily: Właśnie to mnie zastanawia czy to nie przez wilgoć przykładowo na którą nie mam żadnego wpływu, bo jak mówię - była normalnie użytkowana
@sphinxxx: ok dzięki za odpowiedź. Bo zastanawia mnie że w tego typu casach - jeżeli była prawidłowo użytkowana - można teoretycznie obarczyć najmującego kosztem wymiany podłogi w całym mieszkaniu, co jest chore moim zdaniem.
@Hagy: przez wilgoć ale pozostawioną na panelu a nie z powietrza. Sam kiedyś tak zniszczyłem podłogę, panele wstały na łączeniach. Natomiast jak moja koleżanka zalała sobie mieszkanie to biegły ubezpieczyciela policzył ile m2 podłogi jest zniszczone i za tyle oddał $. Wymiana całej podłogi na koszt najmującego to przesada, ale problem w tym że to on pewnie trzyma Twoją kaucję i będziesz musiał się szarpać.
@Hagy: Raczej musiałeś zalewać wodą regularnie, albo za dużo wody używać do mycia jak aż się podłoga podniosła. Panele należy myć na mokro w ten sposób żeby szybko wyschło(albo wytrzeć na sucho), a nie było zalane wodą wszystko. To nie są kafle i jak woda będzie stała to w łączenia wsiąknie(zakładam, że to się właśnie u Ciebie stało), i napuchną. Jak się wprowadzałeś i panele były w porządku, a po Tobie
Jak wynajem to tylko z kafelkami teraz bez żadnych desek/paneli...


@Hagy: Albo panele winylowe, mam i można zalewać wodą i nic się nie stanie, nigdy nie zamontuję już zwykłych.