Wpis z mikrobloga

@Viado: nie, absolutnie. O ile mi wiadomo nawet nie ma takiej możliwości byś tak zapłacił. W ogóle o przypadkach płatności gotówką za salonowe auto słyszałem dosłownie kilka razy w życiu, z czego ostatni raz dobre 10-15 lat temu. Gotówką możesz zapłacić do 15k kupując używanego passata w komisie w Bobkach Dolnych, nie salonie

Rabat dostaniesz - zależnie od salonu i marki, ale to nie dlatego
  • Odpowiedz
  • 2
@Atreyu: Nie doprecyzowałem pytania, nie chodzi mi o fizyczną gotówkę tylko płatność za samochód przelewem zamiast załatwianie jakiś leasingów/kredytów.
  • Odpowiedz
@Jelen_Szlachetny: Nie nie, jak używasz konretnego terminu to nie oczekuj, że się ktoś domyśli, że tobie właśnie o coś innego chodziło..po prostu złe użycie danego słowa i tyle..
  • Odpowiedz
@fff112: Tak tak. Utarło się, że ktoś coś kupuje za gotówkę lub na kredyt. Wystarczy być trochę kumatym. No chyba, że masz jakieś zaburzenia psychiczne typu asperger itp. Oni ponoć wszystko bardzo dosłownie interpretują.
  • Odpowiedz
@Jelen_Szlachetny: Po prostu jestem pragmatyczny i konkretny, w pracy jaką wykonuję muszę być dokładny, każdy średnik ważny więc może spaczenie ALE nie zmienia to faktu, że:
W finansach/biznesie gotówka oznacza TYLKO I WYŁĄCZNIE fizyczne pieniądze, dobrym przykładem jest faktura gdzie masz opisany sposób płatności np gotówka lub przelew więc nie uważam, że się utarło, że za gotówkę to płatność od razu całej kwoty tym bardziej, że można wziąć przedmiot za gotówkę
  • Odpowiedz
  • 19
@fff112
Już od wielu lat gotówka oznacza po prostu transfer całej kwoty od razu niezależnie od formy fizycznej czy nie. Naprawdę chyba każdy chociaż trochę ogarnięty jest w stanie zrozumieć, że OPowi chodziło o to a nie o torbę papierków.
  • Odpowiedz
@Bejro: ok a jak jest gotówką przedpłata,zadatek czy zaliczka??? I gotówka nie oznacza transferu całej kwoty towaru...gotówka to forma płatności. Tylko ignoranci uzywają tego w ten sposób. Gotówka nie oznacza płatności całej kwoty.
  • Odpowiedz
@fff112: Z fakturami masz rację. Wystawiam faktury, więc to wiem. Ale dam Ci inny przykład. Jak ludzie kupują mieszkania, to się mówi, że ktoś kupił mieszkanie za gotówkę albo na kredyt. Kto mówi, że kupił mieszkanie na przelew? Więc jak widzisz, życie nie jest czarno białe.
  • Odpowiedz
@Viado: W teorii, bo: pula na rabaty jest z góry ustalona, często marki korzystając z tej puli oferują korzystniejszy leasing, kredyt 50:50 (po prostu część tej kasy idzie na okrętke do banku) lub po prostu biorą kasę dla siebie jak gość jest niekumaty
Zależnie od marki i czy samochód do produkcji masz inne limity rabatu, szukaj już na forum danej marki lub dzwoń po salonach który da więcej
  • Odpowiedz
@Viado: raczej zwyzke, w BMW to w ogole robili mega problem zeby kupic za gotowke. #!$%@? zarabiaja na lizingach, kredytach i serwisie
  • Odpowiedz